Google AdSense integration (8.x-1.3-rc2) - en to ro translation catalogue (137 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Description
ro: Descriere

en: Content types
ro: Tipuri de conținut

en: Search
ro: Căutare

en: None
ro: Nimic

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Background
ro: Fundal

en: Node type
ro: Tip nod

en: Horizontal
ro: Orizontal

en: Role ID
ro: ID-ul rolului

en: Centered
ro: Centrat

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Egypt
ro: Egipt

en: Israel
ro: Izrael

en: New Zealand
ro: Noua Zeelandă

en: Brazil
ro: Brazilia

en: Japan
ro: Japonia

en: Libya
ro: Libia

en: Poland
ro: Polonia

en: Portugal
ro: Portugalia

en: Turkey
ro: Turcia

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Text color
ro: Culoare text

en: Button
ro: Buton

en: Both
ro: Ambele

en: Germany
ro: Germania

en: Afghanistan
ro: Afganistan

en: Belgium
ro: Belgia

en: Bosnia and Herzegovina
ro: Bosnia şi Herţegovina

en: Cambodia
ro: Cambogia

en: Cameroon
ro: Camerun

en: Cape Verde
ro: Capul Verde

en: Central African Republic
ro: Republica Central Africană

en: Chad
ro: Ciad

en: Cocos (Keeling) Islands
ro: Insulele Cocos (Keeling)

en: Colombia
ro: Columbia

en: Cook Islands
ro: Insulele Cook

en: Cyprus
ro: Cipru

en: Czech Republic
ro: Republica Cehă

en: Denmark
ro: Danemarca

en: Dominican Republic
ro: Republica Dominicană

en: Finland
ro: Finlanda

en: France
ro: Franţa

en: French Guiana
ro: Guiana Franceză

en: Greece
ro: Grecia

en: Greenland
ro: Groenlanda

en: Hungary
ro: Ungaria

en: Iceland
ro: Islanda

en: Indonesia
ro: Indonezia

en: Iraq
ro: Irac

en: Ireland
ro: Irlanda

en: Italy
ro: Italia

en: Jordan
ro: Iordania

en: Kazakhstan
ro: Kazahstan

en: Latvia
ro: Lituania

en: Lebanon
ro: Liban

en: Lithuania
ro: Lituania

en: Luxembourg
ro: Luxemburg

en: Malaysia
ro: Malaezia

en: Mexico
ro: Mexic

en: Morocco
ro: Maroc

en: Mozambique
ro: Mozambic

en: Netherlands
ro: Olanda

en: Norway
ro: Norvegia

en: Pakistan
ro: Pachistan

en: Papua New Guinea
ro: Papua Noua Guinea

en: Philippines
ro: Filipine

en: Pitcairn Islands
ro: Insulele Pitcairn

en: Romania
ro: România

en: Russia
ro: Rusia

en: Rwanda
ro: Ruanda

en: Saudi Arabia
ro: Arabia Saudită

en: Slovakia
ro: Slovacia

en: Solomon Islands
ro: Insulele Solomon

en: South Africa
ro: Africa de Sud

en: Spain
ro: Spania

en: Sweden
ro: Suedia

en: Switzerland
ro: Elveţia

en: Thailand
ro: Thailanda

en: Trinidad and Tobago
ro: Trinidad şi Tobago

en: Ukraine
ro: Ucraina

en: United Arab Emirates
ro: Emiratele Arabe Unite

en: United Kingdom
ro: Regatul Unit al Marii Britanii

en: United States
ro: Statele Unite

en: Uruguay
ro: Uruguai

en: Arabic
ro: Arabă

en: English
ro: Engleză

en: French
ro: Franceză

en: Italian
ro: Italiană

en: Spanish
ro: Spaniolă

en: Japanese
ro: Japoneză

en: Korean
ro: Coreană

en: Left
ro: Stânga

en: Right
ro: Dreapta

en: Style
ro: Stil

en: South Korea
ro: Coreea de Sud

en: Sao Tome and Principe
ro: Sao Tome şi Principe

en: Saint Vincent and the Grenadines
ro: Saint Vincent şi the Grenadines

en: British Virgin Islands
ro: Insulele Virgine Britanice

en: U.S. Virgin Islands
ro: Insulele Virgine U.S.

en: Gray
ro: Gri

en: Croatia
ro: Croația

en: More information
ro: Mai multe informaţii

en: Black
ro: Negru

en: Bulgarian
ro: Bulgară

en: Croatian
ro: Croată

en: Czech
ro: Cehă

en: Danish
ro: Daneză

en: Dutch
ro: Olandeză

en: Finnish
ro: Finlandeză

en: German
ro: Germană

en: Greek
ro: Greacă

en: Hebrew
ro: Ebraică

en: Hungarian
ro: Maghiară

en: Indonesian
ro: Indoneziană

en: Polish
ro: Poloneză

en: Romanian
ro: Română

en: Russian
ro: Rusă

en: Slovak
ro: Slovacă

en: Swedish
ro: Suedeză

en: Turkish
ro: Turcă

en: About
ro: Despre

en: Lithuanian
ro: Lituaniană

en: pixels
ro: pixeli

en: Montenegro
ro: Muntenegru

en: Catalan
ro: Catalană

en: Estonian
ro: Estonă

en: Icelandic
ro: Islandeză

en: Latvian
ro: Letonă

en: Slovenian
ro: Slovenă

en: Serbian
ro: Sârbă

en: Ukrainian
ro: Ucraineană

en: Vietnamese
ro: Vietnameză

en: Show for the listed pages
ro: Afișați pentru paginile enumerate

en: Hide for the listed pages
ro: Ascundeți pentru paginile enumerate
