Advanced CSS/JS Aggregation (8.x-3.5) - en to hi translation catalogue (27 entries)

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Development
hi: उद्विकास

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Core
hi: कोर

en: High
hi: उच्च

en: Low
hi: निचला

en: Filename
hi: फ़ाइल का नाम

en: never
hi: कभी नहीं

en: 1 hour
hi: @count घंटे

en: 1 hour | @count hours
hi[0]: @count घंटे

en: 1 day | @count days
hi[0]: एक दिन
hi[1]: @count दिन

en: File size
hi: फ़ाइल का साइज़

en: Normal
hi: सामान्य

en: Performance
hi: (निष्पादन)परफ़ॉर्मेंस

en: 1 day
hi: १ दिन

en: 1 year
hi: १ वर्ष

en: Configuration
hi: विन्यास

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: 1 week
hi: १ सप्ताह

en: 1 year | @count years
hi[0]: १ वर्ष
hi[1]: @count वर्ष

en: 1 week | @count weeks
hi[0]: एक सप्ताह
hi[1]: @count सप्ताह

en: 1 min | @count min
hi[0]: एक मिनट
hi[1]: @count मिनट

en: 1 sec | @count sec
hi[0]: एक सेकंड
hi[1]: @count सेकंड

en: 1 month | @count months
hi[0]: १ महिना
hi[1]: @count महिना

en: 0 sec
hi: 0 सेकंड
