Advanced File Destination (1.0.0-beta7) - en to ur translation catalogue (27 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Content
ur: متن

en: Author
ur: مصنف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Enable
ur: فعال

en: Disable
ur: غیر فعال

en: Disabled
ur: غیر فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Action
ur: ایکشن

en: File
ur: فائل

en: Edit
ur: تدوین

en: Date
ur: تاریخ

en: Reset
ur: دوبارہ ترتیب دیں

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: Name
ur: نام

en: Label
ur: عنوان

en: Preview
ur: جائزہ

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: View
ur: مشاہدہ کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: ID
ur: شناخت

en: Filter
ur: فلٹر

en: Entity type
ur: Entity کی قسم

en: Dependencies
ur: احتیاجات
