Advanced File Destination (1.0.4) - en to hu translation catalogue (68 entries)

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Author
hu: Szerző

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Description
hu: Leírás

en: Enable
hu: Engedélyezés

en: Disable
hu: Letiltás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Action
hu: Művelet

en: File
hu: Fájl

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Weight
hu: Súly

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Preview
hu: Előnézet

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: Path
hu: Útvonal

en: Advanced settings
hu: Haladó beállítások

en: Updated
hu: Frissítve

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Created
hu: Létrehozva

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Active
hu: Aktív

en: Create new folder
hu: Mappa létrehozása

en: Custom
hu: Egyéni

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Filter
hu: Szűrő

en: Revisions
hu: Változatok

en: Log message
hu: Üzenet

en: Media
hu: Média

en: Directory
hu: Könyvtár

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: Role
hu: Szerepkör

en: Filters
hu: Szűrők

en: Untitled
hu: Cím nélkül

en: Modified
hu: Változtatott

en: No items selected.
hu: Nincs elem kiválasztva.

en: Directory name
hu: Könyvtár neve

en: Create new revision
hu: Új változat készítése

en: Display style
hu: Megjelenítési stílus

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Directories
hu: Könyvtárak

en: About
hu: Leírás

en: Entity type
hu: Entitástípus

en: Radio buttons
hu: Választógombok

en: Directory path
hu: Könyvtár útvonal

en: Bundle
hu: Mezőköteg

en: Revision information
hu: Változatinformáció

en: Uses
hu: Használat

en: No items selected
hu: Nincs elem kiválasztva

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: License key
hu: Licenckulcs

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: Revision log message
hu: Változatnapló-üzenet

en: Briefly describe the changes you have made.
hu: Az elvégzett változtatások rövid leírása.

en: Last saved
hu: Utoljára mentve

en: Target entity type
hu: Cél-entitástípus

en: Apply to selected items
hu: Alkalmazás a kiválasztott elemekre

en: Enabled entity types
hu: Engedélyezett entitástípusok

en: 1 item selected | @count items selected
hu[0]: 1 kiválasztott elem
hu[1]: @count kiválasztott elem
