Advanced File Destination (1.0.8) - en to uk translation catalogue (72 entries)

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Description
uk: Опис

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Action
uk: Дія

en: File
uk: Файл

en: Edit
uk: Редагувати

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Weight
uk: Вага

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Label
uk: Мітка

en: Preview
uk: Попередній перегляд

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Path
uk: Шлях

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: Updated
uk: Оновлено

en: User
uk: Користувач

en: Created
uk: Створено

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Active
uk: Активно

en: Current version
uk: Поточна версія

en: Create new folder
uk: Створити нову папку

en: Custom
uk: Власний

en: Roles
uk: Ролі

en: Filter
uk: Фільтр

en: Revisions
uk: Редакції

en: Log message
uk: Повідомлення журналу

en: Media
uk: Медіа

en: Directory
uk: Каталог

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: Role
uk: Роль

en: Filters
uk: Фільтри

en: Untitled
uk: Без назви

en: Modified
uk: Змінено

en: No files found.
uk: Файли не знайдені.

en: No items selected.
uk: Жодних позицій не вибрано.

en: Create new revision
uk: Створювати нову редакцію

en: Search by name
uk: Пошук по імені

en: Display style
uk: Стиль показу

en: Apply
uk: Застосувати

en: Directories
uk: Каталоги

en: About
uk: Про модуль

en: Parent directory
uk: Батьківський каталог

en: Entity type
uk: Тип сутності

en: Radio buttons
uk: Радіо-кнопки

en: Directory path
uk: Шлях до каталогу

en: Bundle
uk: Пакет

en: Revision information
uk: Інформація про редакції

en: Uses
uk: Використання

en: No items selected
uk: Елементи не вибрано

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Dependencies
uk: Залежності

en: Revision log message
uk: Повідомлення журналу про редакцію

en: Create a new directory
uk: Створити нову теку

en: Updating...
uk: Триває оновлення...

en: Briefly describe the changes you have made.
uk: Коротко опишіть внесені зміни.

en: Last saved
uk: Остання зміна

en: Target entity type
uk: Тип цільової сутності

en: Show sidebar
uk: Показати бічну панель

en: Apply to selected items
uk: Застосувати до вибраних позицій

en: Enabled entity types
uk: Увімкнені типи сутностей

en: 1 item selected | @count items selected
uk[0]: 1 об'єкт вибрано
uk[1]: @count об'єктів вибрано
uk[2]: @count об'єкти вибрано
