Advent Calendar (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (8 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Tags
fa: برچسب‌ها

en: Image
fa: تصویر

en: Views
fa: نماها

en: Year
fa: سال

en: Day
fa: روز

en: Position
fa: موقعیت

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
fa: از تگ‌ها برای گروه‌بندی موضوعات مختلف در دسته‌ها استفاده کنید.
