Advent Calendar (1.0.0-alpha1) - en to it translation catalogue (10 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Tags
it: Etichette

en: Image
it: Immagine

en: Views
it: Viste

en: Year
it: Anno

en: Day
it: Giorno

en: Position
it: Posizione

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
it: Utilizza i tag per organizzare in categorie i contenuti riguardanti lo stesso argomento.

en: Wrapper class
it: Classe wrapper

en: Enter a comma-separated list. For example: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
it: Inserire un elenco separato da virgole. Per esempio: Amsterdam, Mexico City, "Cleveland, Ohio"
