Age exposed filter (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (15 entries)

en: Is less than
pt: É menor que

en: Is less than or equal to
pt: É menor que ou igual a

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is greater than or equal to
pt: É maior que ou igual a

en: Is greater than
pt: É maior que

en: Is not equal to
pt: É diferente de

en: empty
pt: vazio

en: About
pt: Sobre

en: Is empty (NULL)
pt: É vazio (NULL)

en: not empty
pt: não vazio

en: Is between
pt: Está entre

en: between
pt: entre

en: Is not between
pt: Não está entre

en: not between
pt: não está entre

en: Is not empty (NOT NULL)
pt: Não é vazio (NOT NULL)
