Age exposed filter (8.x-1.2) - en to eu translation catalogue (13 entries)

en: Views
eu: Bistak

en: Is less than
eu: Hau baino txikiagoa

en: Is less than or equal to
eu: Hau baino txikiagoa edo berdina

en: Is equal to
eu: Honen berdina

en: Is greater than or equal to
eu: Hau baino haundiago edo berdina

en: Is greater than
eu: Hau baino haundiagoa da

en: Is not equal to
eu: Honen ezberdina

en: empty
eu: hutsik

en: About
eu: (r)i buruz

en: Is empty (NULL)
eu: Hutsik dago (NULL)

en: not empty
eu: ez hutsik

en: between
eu: artean

en: Is not empty (NOT NULL)
eu: Ez dago hutsik (NOT NULL)
