Age exposed filter (8.x-1.2) - en to fr translation catalogue (16 entries)

en: Views
fr: Vues

en: Is less than
fr: Est inférieur à

en: Is less than or equal to
fr: Est inférieur ou égal à

en: Is equal to
fr: Est égal à

en: Is greater than or equal to
fr: Est supérieur ou égal à

en: Is greater than
fr: Est supérieur à

en: Is not equal to
fr: N'est pas égal à

en: empty
fr: vide

en: About
fr: À propos

en: Is empty (NULL)
fr: Est vide (NULL)

en: not empty
fr: non vide

en: Is between
fr: Est compris entre

en: between
fr: entre

en: Is not between
fr: N'est pas compris entre

en: not between
fr: pas entre

en: Is not empty (NOT NULL)
fr: N'est pas vide (NOT NULL)
