Age exposed filter (8.x-1.2) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Views
it: Viste

en: Is less than
it: È meno di

en: Is less than or equal to
it: È minore o uguale a

en: Is equal to
it: È uguale a

en: Is greater than or equal to
it: È maggiore o uguale a

en: Is greater than
it: È maggiore di

en: Is not equal to
it: Non è uguale a

en: empty
it: vuoto

en: About
it: Informazioni

en: Is empty (NULL)
it: È vuoto (NULL)

en: not empty
it: non vuoto

en: Is between
it: È tra

en: between
it: tra

en: Is not between
it: Non è tra

en: not between
it: non tra

en: Is not empty (NOT NULL)
it: Non è vuoto (NOT NULL)
