Age exposed filter (8.x-1.2) - en to oc translation catalogue (16 entries)

en: Views
oc: Vistas

en: Is less than
oc: Es inferior a

en: Is less than or equal to
oc: Es inferior o egal a

en: Is equal to
oc: Es egal a

en: Is greater than or equal to
oc: Es superior o egal a

en: Is greater than
oc: Es superior a

en: Is not equal to
oc: Es pas egal a

en: empty
oc: vide

en: About
oc: A prepaus

en: Is empty (NULL)
oc: Es vide (NULL)

en: not empty
oc: non vide

en: Is between
oc: Es compris entre

en: between
oc: entre

en: Is not between
oc: Es pas compris entre

en: not between
oc: pas entre

en: Is not empty (NOT NULL)
oc: Es pas void (NOT NULL)
