Age exposed filter (8.x-1.4) - en to lv translation catalogue (17 entries)

en: Views
lv: Skati

en: Is less than
lv: Ir mazāks kā

en: Is less than or equal to
lv: Ir vienāds vai mazāks kā

en: Is equal to
lv: Ir vienāds ar

en: Is greater than or equal to
lv: Ir vienāds vai lielāks kā

en: Is greater than
lv: Ir lielāks kā

en: Is not equal to
lv: Nav vienāds ar

en: empty
lv: tukšs

en: About
lv: Par

en: Is empty (NULL)
lv: Tukšs (NULL)

en: not empty
lv: nav tukšs

en: - Any -
lv: - Jebkurš -

en: Is between
lv: Ir intervālā starp

en: between
lv: intervālā starp

en: Is not between
lv: Nav intervālā starp

en: not between
lv: nav intervālā starp

en: Is not empty (NOT NULL)
lv: Nav tukšs (NAV NULL)
