Age exposed filter (8.x-1.4) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Is less than
pt: É inferior a

en: Is less than or equal to
pt: É menor ou igual a

en: Is equal to
pt: É igual a

en: Is greater than or equal to
pt: É maior ou igual a

en: Is greater than
pt: É maior que

en: Is not equal to
pt: Não é igual a

en: empty
pt: vazio

en: About
pt: Sobre

en: Is empty (NULL)
pt: Está vazio (NULO)

en: not empty
pt: não vazio

en: - Any -
pt: - Qualquer -

en: Is between
pt: É entre

en: between
pt: entre

en: Is not between
pt: Não está entre

en: not between
pt: não entre

en: Is not empty (NOT NULL)
pt: Não é vazio (NÃO NULO)
