Age exposed filter (8.x-1.4) - en to tr translation catalogue (17 entries)

en: Views
tr: Görünümler

en: Is less than
tr: Küçüktür

en: Is less than or equal to
tr: Küçük ya da eşittir

en: Is equal to
tr: eşittir

en: Is greater than or equal to
tr: Büyük ya da eşittir

en: Is greater than
tr: Büyüktür

en: Is not equal to
tr: Eşit değildir

en: empty
tr: boş

en: About
tr: Hakkında

en: Is empty (NULL)
tr: Boştur (NULL)

en: not empty
tr: boş değil

en: - Any -
tr: - Herhangi -

en: Is between
tr: Arasındadır

en: between
tr: arasında

en: Is not between
tr: Arasında değildir

en: not between
tr: arasında değil

en: Is not empty (NOT NULL)
tr: Boş değildir (NOT NULL)
