Age exposed filter (8.x-1.4) - en to uk translation catalogue (17 entries)

en: Views
uk: Види

en: Is less than
uk: Є меншим, ніж

en: Is less than or equal to
uk: Є меншим або рівним

en: Is equal to
uk: Є рівним

en: Is greater than or equal to
uk: Є більшим або рівним

en: Is greater than
uk: Є більшим, ніж

en: Is not equal to
uk: Не є рівним

en: empty
uk: порожньо

en: About
uk: Про модуль

en: Is empty (NULL)
uk: Порожнє (NULL)

en: not empty
uk: не порожнє

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Is between
uk: Між

en: between
uk: між

en: Is not between
uk: Поза межами

en: not between
uk: поза межами

en: Is not empty (NOT NULL)
uk: Не порожнє (NOT NULL)
