Aggregator (2.2.2) - en to hu translation catalogue (228 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Author
hu: Szerző

en: List
hu: Lista

en: Description
hu: Leírás

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Link
hu: Hivatkozás

en: Image
hu: Kép

en: Settings
hu: Beállítások

en: Feed
hu: Hírcsatorna

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Summary
hu: Összegzés

en: View
hu: Megtekintés

en: URL
hu: Webcím

en: never
hu: soha

en: aggregator
hu: hírolvasó

en: Update interval
hu: Frissítési időköz

en: The fully-qualified URL of the feed.
hu: A hírcsatorna teljes webcíme.

en: Configure
hu: Beállít

en: Page
hu: Oldal

en: Never
hu: Soha

en: Aggregator feed
hu: Hírolvasó csatorna

en: Aggregator feed ID
hu: Hírcsatorna-azonosító

en: Aggregator item
hu: Hírolvasó elem

en: Aggregator item ID
hu: Hírolvasó elem azonosító

en: Link to URL
hu: Hivatkozás a webcímre

en: OPML feed
hu: OPML hírcsatorna

en: Number of news items in block
hu: A blokkban megjelenített elemek száma

en: View this feed's recent news.
hu: A hírcsatorna legfrissebb elemei.

en: Feed overview
hu: Hírcsatornák áttekintése

en: Items
hu: Tételek

en: Last update
hu: Legutóbbi frissítés

en: Next update
hu: Következő frissítés

en: %time left
hu: %time van hátra

en: Processor
hu: Feldolgozó

en: The feed %feed has been updated.
hu: %feed hírcsatorna frissítve lett.

en: Feed %feed added.
hu: %feed hírcsatorna hozzá lett adva.

en: The feed %feed has been added.
hu: %feed hírcsatorna hozzáadva.

en: Processors
hu: Feldolgozók

en: Desc
hu: Csökk

en: Goal
hu: Célkitűzés

en: Updated URL for feed %title to %url.
hu: %title hírcsatorna webcíme %url értékre változott.

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Modified
hu: Változtatott

en: Queued
hu: Sorbaállítva

en: Import OPML
hu: OPML betöltése

en: OPML File
hu: OPML fájl

en: Sources
hu: Hírforrások

en: 1 item | @count items
hu[0]: 1 tétel
hu[1]: @count tétel

en: Source
hu: Forrás

en: @time ago
hu: @time

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Basic configuration
hu: Alapbeállítás

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: Parser
hu: Értelmező

en: Discard items older than
hu: Hírcsatorna elemek elavulása

en: Aggregator
hu: Hírolvasó

en: There is no new syndicated content from %site.
hu: %site hírcsatornában nincsenek új elemek.

en: There is new syndicated content from %site.
hu: %site hírcsatornából új elemek érkeztek.

en: URL to the feed.
hu: Webcím a csatornához.

en: Last time feed was checked for new items, as Unix timestamp.
hu: Új elemek legutolsó ellenőrzésének időbélyege Unix formátumban.

en: An image representing the feed.
hu: A hírcsatorna képe.

en: Entity tag HTTP response header, used for validating cache.
hu: Entitás címke HTTP-fejléce a gyorsítótár ellenőrzéséhez.

en: When the feed was last modified, as a Unix timestamp.
hu: A hírcsatorna utolsó módosításának időbélyege Unix formátumban.

en: Primary Key: Unique ID for feed item.
hu: Elsődleges kulcs: egyedi azonosító a csatornaelemhez.

en: Title of the feed item.
hu: A hírcsatorna elem címe.

en: Link to the feed item.
hu: Hivatkozás a hírcsatorna elemre.

en: Author of the feed item.
hu: A csatornaelem szerzője.

en: Body of the feed item.
hu: A csatornaelem törzse.

en: Post date of feed item, as a Unix timestamp.
hu: A csatornaelem beküldési dátuma Unix időbélyegként.

en: Unique identifier for the feed item.
hu: A hírcsatorna elem egyedi azonosítója.

en: Offset
hu: Eltolás

en: More link
hu: Tovább hivatkozás

en: About
hu: Leírás

en: Steps
hu: Lépések

en: Web services
hu: Webszolgáltatások

en: Display type
hu: Megjelenítés típusa

en: Uses
hu: Használat

en: Add feed
hu: Hírcsatorna hozzáadása

en: Display as link
hu: Megjelenítés hivatkozásként

en: Aggregator items are imported from external RSS and Atom news feeds.
hu: Hírolvasó elemeket külső RSS, vagy Atom hírforrásokból lehet beemelni.

en: The title of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem címe.

en: The link to the original source URL of the item.
hu: Az elem eredeti webcímére mutató hivatkozás.

en: The author of the original imported item.
hu: Az átvett elem eredeti szerzője.

en: The actual content of the imported item.
hu: Az átvett elem jelenlegi tartalma.

en: The date the original feed item was posted. (With some feeds, this will be the date it was imported.)
hu: Az eredeti hírcsatorna elem beküldési dátuma. (Néhány csatornánál ez a beillesztés ideje lehet.)

en: Feed ID
hu: Hírcsatorna azonosító

en: The unique ID of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna egyedi azonosítója.

en: The title of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna címe.

en: The link to the source URL of the feed.
hu: Hivatkozás a hírcsatorna webcímére.

en: The date the feed was last checked for new content.
hu: Az a dátum, amikor a hírcsatornán utoljára ellenőrizve lettek az új tartalmak.

en: The description of the aggregator feed.
hu: A hírolvasó csatorna leírása.

en: Display the aggregator item using the data from the original source.
hu: A hírolvasó elem megjelenítése az eredeti forrásból származó adat használatával.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: The name of the feed (or the name of the website providing the feed).
hu: A hírcsatorna neve (vagy a hírcsatornát szolgáltató webhely neve).

en: Add a feed in RSS, RDF or Atom format. A feed may only have one entry.
hu: RSS, RDF vagy Atom formátumú hírcsatorna hozzáadása. Egy hírcsatorna csak egy példányban adható hozzá.

en: Update items
hu: Elemek frissítése

en: Posted on
hu: Beküldve

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: Delete items
hu: Elemek törlése

en: Fetcher
hu: Letöltő

en: Title of the feed.
hu: A hírcsatorna címe.

en: Formatter settings
hu: Formázó beállításai

en: Upload an OPML file containing a list of feeds to be imported.
hu: Az importálni kívánt hírcsatornák listáját tartalmazó OPML fájl feltöltése.

en: OPML Remote URL
hu: OPML távoli webcím

en: Enter the URL of an OPML file. This file will be downloaded and processed only once on submission of the form.
hu: Meg kell adni egy OPML fájl webcímét. Ez a fájl csak egyszer, az űrlap beküldése után lesz beolvasva és feldolgozva.

en: No new feed has been added.
hu: Nem lett új hírcsatorna hozzáadva.

en: The URL %url is invalid.
hu: %url webcím érvénytelen.

en: A feed named %title already exists.
hu: %title nevű hírcsatorna már létezik.

en: A feed with the URL %url already exists.
hu: %url webcímű hírcsatorna már létezik.

en: Fetchers download data from an external source. Choose a fetcher suitable for the external source you would like to download from.
hu: A letöltők külső forrásból töltenek le adatokat. A választott letöltőnek illeszkednie kell az adatforráshoz.

en: Parsers transform downloaded data into standard structures. Choose a parser suitable for the type of feeds you would like to aggregate.
hu: Az értelmezők a letöltött adatokat általános felépítésű elemekké alakítják. Itt választható ki a feldolgozandó hírforrások formátumának megfelelő értelmező.

en: Processors act on parsed feed data, for example they store feed items. Choose the processors suitable for your task.
hu: A feldolgozók tovább alakítják az értelmező által előkészített elemeket, például hírcsatorna elemként mentik azokat. A feladatnak megfelelő feldolgozót kell választani.

en: For most aggregation tasks, the default settings are fine.
hu: A legtöbb hírolvasó feladatra az alapértelmezés szerinti beállítások megfelelőek.

en: Default fetcher
hu: Alapértelmezés szerinti letöltő

en: Downloads data from a URL using Drupal's HTTP request handler.
hu: Adatok letöltése egy webcímről a Drupal HTTP kérés kezelőjével.

en: Default parser
hu: Alapértelmezés szerinti értelmező

en: Default processor
hu: Alapértelmezés szerinti feldolgozó

en: Creates lightweight records from feed items.
hu: A hírcsatorna elemeket egyszerűsített formátumban menti.

en: Default processor settings
hu: Alapértelmezés szerinti feldolgozó beállításai

en: Number of items shown in listing pages
hu: Elemek száma a listázó oldalakon

en: Viewing feeds
hu: Hírcsatornák megtekintése

en: Adding, editing, and deleting feeds
hu: Hírcsatornák hozzáadása, szerkesztése és törlése

en: Configuring cron
hu: Időzített feladatok beállítása

en: Administer news feeds
hu: Hírcsatornák adminisztrációja

en: View news feeds
hu: Hírcsatornák megtekintése

en: Feed icon
hu: Csatornaikon

en: Title link
hu: Címhivatkozás

en: Asc
hu: Növ

en: The unique ID of the aggregator item.
hu: A hírolvasó elem egyedi azonosítója.

en: The guid of the original imported item.
hu: Az eredeti importált elem guid-ja.

en: The date of the most recent new content on the feed.
hu: Legfrissebb új tartalom dátuma a hírcsatornában.

en: Block count
hu: Blokkok száma

en: Aggregator refresh
hu: Hírolvasó frissítése

en: The feed language code.
hu: A hírcsatorna nyelvi kódja

en: Time when this feed was queued for refresh, 0 if not queued.
hu: A frissítési sorba állítás ideje, 0 ha nincs sorbaállítva

en: The link of the feed.
hu: A hírcsatorna hivatkozása.

en: The ID of the aggregator feed.
hu: A hírcsatorna azonosítója.

en: The title of the feed item.
hu: A hírcsatornaelem címe.

en: The feed item language code.
hu: A hírcsatornaelem nyelvi kódja.

en: The link of the feed item.
hu: A hírcsatorna elem hivatkozása.

en: The author of the feed item.
hu: A hírcsatornaelem szerzője.

en: The body of the feed item.
hu: A hírcsatornaelem törzse.

en: Posted date of the feed item, as a Unix timestamp.
hu: A hírcsatorna-elem keletkezésének időbélyege, Unix  formátumban.

en: Failed to download OPML file due to "%error".
hu: Az OPML fájl letöltése sikertelen volt: @error

en: Aggregator feed item
hu: Hírcsatornaelem

en: Default parser for RSS, Atom and RDF feeds.
hu: Alapértelmezett értelmező az RSS, Atom és RDF hírcsatornákhoz.

en: Select the feed that should be displayed
hu: Megjelenítendő csatorna kiválasztása

en: Lists (Views)
hu: Listák (Nézetek)

en: The ID of the feed item.
hu: A csatorna-elem azonosítója.

en: The aggregator feed UUID.
hu: A hírcsatorna UUID azonosítója.

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> integration
hu: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> integráció

en: Are you sure you want to delete all items from the feed %feed?
hu: %feed csatornából az összes elem biztosan törölhető?

en: The news items from %site have been deleted.
hu: %site webhelyről származó hírek törlése megtörtént.

en: The feed ID.
hu: Csatorna azonosítója (ID).

en: Refresh frequency in seconds.
hu: Frissítési gyakoriság másodpercben.

en: Last-checked unix timestamp.
hu: Az utolsó ellenőrzés unix időbélyege.

en: Entity tag HTTP response header.
hu: Az entitáscímke HTTP-válaszának fejléce.

en: When the feed was last modified.
hu: A csatorna utolsó módosítási ideje.

en: Number of items to display in the feed's block.
hu: A csatorna blokkban megjelenítendő elemek száma.

en: The {aggregator_feed}.fid to which this item belongs.
hu: Az ehhez az elemhez tartozó {aggregator_feed}.fid

en: Aggregator settings
hu: Hírolvasó beállításai

en: Aggregator XSS
hu: Hírolvasó XSS

en: Aggregator item row
hu: Hírolvasó elem sora

en: <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr> is an XML format for exchanging feeds between aggregators. A single OPML document may contain many feeds. Aggregator uses this file to import all feeds at once. Upload a file from your computer or enter a URL where the OPML file can be downloaded.
hu: Az <abbr title="Outline Processor Markup Language">OPML</abbr>  egy XML-alapú formátum, amit hírcsatornák hírolvasókba való betöltésére használnak. Egyetlen OPML-fájl is számos hírcsatorna adatait tartalmazhatja, ezért a hírolvasók (angolul „aggregátorok”) is ilyen fájlokból importálják az összes feliratkozott hírforrást egyszerre. Feltölthető egy OPML-fájl a számítógépről vagy megadható egy ilyen fájlra mutató hivatkozás.

en: Aggregator feed block
hu: Hírcsatorna blokk

en: <em>Either</em> upload a file or enter a URL.
hu: Feltölthető egy fájl, <em>vagy</em> megadható egy webcím.

en: Items associated with this feed
hu: A hírcsatornához kapcsolódó elemek

en: The feed image
hu: A hírcsatorna képe

en: The description of this feed
hu: A hírcsatorna leírása

en: A more link to the feed detail page
hu: Egy „Tovább” hivatkozás hozzáadása a csatorna részletező oldalához.

en: The description of this feed item
hu: A csatornaelem leírása

en: More<span class="visually-hidden"> posts about @title</span>
hu: @title többi <span class="visually-hidden"> bejegyzése</span>

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured cron maintenance task.
hu: A hírcsatorna két frissítése között eltelt idő. Működéséhez az időzített feladatok megfelelő beállítása szükséges.

en: Source feed
hu: Forrás hírcsatorna

en: The aggregator feed entity associated with this item.
hu: Az ehhez az elemhez rendelt hírcsatorna-entitás.

en: Many sites publish their headlines and posts in feeds, using a number of standardized XML-based formats. The aggregator supports <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Rss">RSS</a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a>, and <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a>.
hu: Számos webhely elérhetővé teszi vezető híreit és legfrissebb tartalmait valamilyen szabványos XML-alapú hircsatornán keresztül. A Drupal <em>Aggregator</em> modulja az <a href="http://hu.wikipedia.org/wiki/RSS">RSS</a>, <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Resource_Description_Framework">RDF</a>, és <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Atom_%28standard%29">Atom</a> formátumokat támogatja.

[ctx: Validation]
en: Feed title
hu: Csatorna címe

en: A feed named %value already exists. Enter a unique title.
hu: %name csatorna név már létezik. Egyedi címet kell megadni.

[ctx: Validation]
en: Feed URL
hu: Csatorna URL-je

en: A feed with this URL %value already exists. Enter a unique URL.
hu: %value URL-lel már létezik egy csatorna. Egyedi URL-t kell megadni.

en: The feed %label has been deleted.
hu: %label csatorna törlése megtörtént.

en: Filter output for aggregator items
hu: Kimenet szűrése a hírgyűjtő elemekhez

en: Aggregator title
hu: Hírolvasó címe

en: Formats an aggregator item or feed title with an optional link.
hu: Megformázza a hírcsatorna címét vagy annak egy elemét egy tetszőleges hivatkozással.

en: imminently
hu: közelgő

en: The Aggregator module is an on-site syndicator and news reader that gathers and displays fresh content from RSS-, RDF-, and Atom-based feeds made available across the web. Thousands of sites (particularly news sites and blogs) publish their latest headlines in feeds, using a number of standardized XML-based formats. For more information, see the <a href=":aggregator-module">online documentation for the Aggregator module</a>.
hu: Az <em>Aggregator</em> modul a webhely részeként működő hírszolgáltató és hírolvasó, amely begyűjti és megjeleníti az interneten elérhető RSS, RDF és Atom formátumú hírcsatornákban megjelenő tartalmakat. Számos webhely (például hírportál, blog) közzéteszi vezető híreit és legfrissebb tartalmait valamilyen szabványos XML-alapú hírcsatornán keresztül. További tudnivaló a modul <a href=":aggregator-module">online dokumentációjában</a> található.

en: Users view feed content in the <a href=":aggregator">main aggregator display</a>, or by <a href=":aggregator-sources">their source</a> (usually via an RSS feed reader). The most recent content in a feed can be displayed as a block through the <a href=":admin-block">Blocks administration page</a>.
hu: A látogatók a tartalmakat <a href=":aggregator">a hírcsatornák áttekintésére szolgáló oldalon</a>, vagy <a href=":aggregator-sources">forrásuk szerint csoportosítva</a> olvashatják (például RSS-olvasó segítségével). Az egyes hírcsatornák legfrissebb híreit tartalmazó blokkokat a <a href=":admin-block">blokkok adminisztrációs oldalán</a> lehet bekapcsolni.

en: Configuring the display of feed items
hu: Hírcsatorna elemek megjelenítésének beállítása

en: Discarding old feed items
hu: Régebbi hírcsatorna elemek figyelmen kívül hagyása

en: A <a href=":aggregator-opml">machine-readable OPML file</a> of all feeds is available. OPML is an XML-based file format used to share outline-structured information such as a list of RSS feeds. Feeds can also be <a href=":import-opml">imported via an OPML file</a>.
hu: Elérhető az összes hírcsatornát leíró, <a href=":aggregator-opml">gépi feldolgozásra alkalmas OPML fájl</a>. Az OPML egy XML-alapú fájlformátum, amelyet hierarchikus információk, például RSS hírcsatornákból álló listák leírására használnak. A hírcsatornák <a href=":import-opml">OPML fájlok segítségével is importálhatóak</a>.

en: A working <a href=":cron">cron maintenance task</a> is required to update feeds automatically.
hu: A csatornák automatikus frissítéséhez szükséges egy helyesen beállított <a href=":cron">időzítő</a>.

en: @title feed
hu: @title hírcsatorna

en: No feeds available. <a href=":link">Add feed</a>.
hu: Nincs elérhető hírcsatorna. <a href=":link">Hírcsatorna hozzáadása</a>.

en: The parent website's description that comes from the @description element in the feed.
hu: A forrás weboldal leírása, amely a hírcsatorna @description elemében érkezik.

en: The length of time between feed updates. Requires a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
hu: A hírcsatorna két frissítése között eltelt idő. Működéséhez az <a href=":cron">időzített feladatok</a> megfelelő beállítása szükséges.

en: Requires a correctly configured <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
hu: A működéshez az <a href=":cron">időzített karbantartási feladatok</a> megfelelő beállítása szükséges.

en: Add feeds or import OPMLs to gather external content and configure how often they are updated.
hu: Hírcsatornák hozzáadása vagy importálása OPML-fájlokból más webhelyek külső tartalmainak rendszeres összegyűjtéséhez.

en: Aggregator RSS feed
hu: Hírolvasó RSS hírcsatorna

en: Aggregator sources
hu: Hírcsatorna források

en: An icon that links to the feed URL
hu: Egy ikon, ami a hírcsatorna webcímére hivatkozik

en: Parent website of the feed.
hu: A csatorna szülő weboldala.

en: Parent website's description of the feed.
hu: A szülő webhely csatornában megjelenő leírása.

en: Administrators can add, edit, and delete feeds, and choose how often to check each feed for newly updated items on the <a href=":feededit">Aggregator administration page</a>.
hu: A hírolvasó modul <a href=":feededit">adminisztrációs oldalán</a> lehet felvenni, szerkeszteni és törölni hírcsatornákat, valamint meghatározható, hogy a rendszer milyen gyakran töltse le a friss tartalmakat az egyes forrásokból.

en: Administrators can choose how many items are displayed in the listing pages, which HTML tags are allowed in the content of feed items, and whether they should be trimmed to a maximum number of characters on the <a href=":settings">Aggregator settings page</a>.
hu: A hírolvasó modul <a href=":settings">beállítási oldalán</a> az adminisztrátorok megadhatják a listaoldalakon egyszerre megjelenített hírek számát, az azok tartalmaiban engedélyezett HTML-jelölőket, és hogy le kell-e vágni őket egy adott hossznál vagy sem.

en: Administrators can choose whether to discard feed items that are older than a specified period of time on the <a href=":settings">Aggregator settings page</a>. This requires a correctly configured cron maintenance task (see below).
hu: A hírolvasó modul <a href=":settings">beállítási oldalán</a> az adminisztrátorok kiválaszthatják, hogy figyelmen kívül hagyják-e a csatorna egy tetszőlegesen megadott időtartamnál régebbi elemeit vagy sem. Ehhez egy jól beállított időzítő működése szükséges (lásd alább).

en: Aggregator feeds
hu: Hírolvasó csatornák

en: aggregator feed
hu: hírolvasó csatorna

en: aggregator feeds
hu: hírolvasó csatornák

en: Aggregator feed items
hu: Hírcsatornaelemek

en: aggregator feed item
hu: hírcsatornaelem

en: aggregator feed items
hu: hírcsatornaelemek

[ctx: Examined]
en: Checked
hu: Ellenőrizve

en: Gathers and displays syndicated content (RSS, RDF, and Atom feeds) from external sources.
hu: Külső forrásból összeszed és megjelenít hírolvasó tartalmakat (például RSS, RDF és Atom csatornák).

en: Manage an existing feed or change its configuration.
hu: Egy létező csatorna kezelése vagy konfigurálása.

en: What is a feed?
hu: Mit nevezünk csatornának?

en: What is OPML?
hu: Mit nevezünk OPML-nek?

en: What are the options for updating feed items?
hu: Milyen lehetőségek vannak a hírcsatorna elemek frissítésére?

en: What are the options for displaying feeds?
hu: Milyen lehetőségek vannak a hírcsatorna elemek megjelenítésére?

en: Overview of aggregation
hu: Összevonás áttekintése

en: Creating a feed
hu: Hírcsatorna létrehozása

en: Managing and configuring an existing feed
hu: Egy létező hírcsatorna kezelése és beállítása
