agGrid (8.x-1.0-rc2) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Version
hi: संस्करण

en: Label
hi: लेबल

en: Text
hi: लेख

en: ID
hi: आईडी

en: Not installed
hi: स्थापित नहीं

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Default value
hi: डिफ़ॉल्ट मूल्य

en: Machine name
hi: मशीन नाम
