agGrid (8.x-1.6) - en to it translation catalogue (12 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Version
it: Versione

en: Label
it: Etichetta

en: Text
it: Testo

en: N/A
it: N/D

en: Not installed
it: Non installato

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Select
it: Scegliere

en: Type:
it: Tipo:

en: Machine name
it: Nome ad uso interno
