aGov (8.x-1.0-alpha1) - en to ro translation catalogue (129 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Previous
ro: Anterior

en: Next
ro: Următor

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: yes
ro: da

en: Cancel
ro: Anulare

en: Remove
ro: Elimină

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Disable
ro: Dezactivare

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Download
ro: Descarcă

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Display settings
ro: Setări de afişare

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Save
ro: Salvare

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Update
ro: Actualizare

en: Archive
ro: Arhivă

en: View
ro: Afişează

en: File Size
ro: Dimensiune fișier

en: Filename
ro: Nume fișier

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Upload
ro: Încarcă

en: type
ro: tip

en: User
ro: Utilizator

en: Files
ro: Fișiere

en: file
ro: fisier

en: no
ro: nu

en: Display links
ro: Afişează legăturile

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Filter
ro: Filtru

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Width
ro: Lățime

en: Height
ro: Înălțime

en: Load
ro: Încarcă

en: Default path pattern (applies to all vocabularies with blank patterns below)
ro: Model cale implicită (aplicabilă tipurilor de termeni fără model definit)

en: Pattern for forums and forum containers
ro: Model cale pentru forumuri şi containere forum

en: Pattern for user account page paths
ro: Model cale pentru pagini profil de utilizatori

en: Verbose
ro: Explicit

en: Display alias changes (except during bulk updates).
ro: Afişează modificările de aliasuri (cu excepţia actualizărilor în masă)

en: Replace by separator
ro: Înlocuire cu separator

en: Maximum alias length
ro: Lungime maximă alias

en: Maximum component length
ro: Lungimea maximă a unei componente.

en: Update action
ro: Acțiune de actualizare

en: Strings to Remove
ro: Șiruri ce trebuie eliminate.

en: Loop
ro: Buclă

en: Destination
ro: Destinație

en: Pattern
ro: Model

en: Undefined
ro: Nedefinit

en: Refine
ro: Rafinează

en: Add file
ro: Adaugă fișier

en: any
ro: orice

en: Your settings have been saved.
ro: Setările au fost salvate.

en: File settings
ro: Configurare fișiere

en: Apply
ro: Aplică

en: URL path settings
ro: Opţiuni cale URL

en: Maximum upload size
ro: Dimensiune maximă încărcare

en: Show only items where
ro: Afişează numai articolele unde

en: Enter your keywords
ro: Introduceţi cuvintele cheie

en: Link to file
ro: Legătură către fișier

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Containing any of the words
ro: Care conţine oricare din cuvintele

en: Containing the phrase
ro: Conţinând fraza

en: Containing none of the words
ro: Care nu conţine nici unul din cuvintele

en: Only of the type(s)
ro: Numai de tip(uri)

en: Keyword relevance
ro: Relevanţă cuvânt-cheie

en: Recently posted
ro: Postări recente

en: About
ro: Despre

en: Text to display
ro: Text ce trebuie afişsat

en: @type %title has been deleted.
ro: @type %title a fost şters.

en: Title only
ro: Doar titlu

en: pixels
ro: pixeli

en: Display type
ro: Tipul de afișare

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Comma
ro: virgulă

en: MIME type
ro: Tip MIME

en: @type %title has been updated.
ro: @type %title a fost actualizat.

en: The post could not be saved.
ro: Articolul nu a putut fi salvat.

en: Slash
ro: Slash(/)

en: label
ro: etichetă

en: No alias
ro: Fără alias

en: The name of the file.
ro: Numele fişierului.

en: Machine-readable name
ro: Nume care poate fi citit de mașină

en: Page top
ro: Susul paginii

en: Page bottom
ro: Josul paginii

en: Secondary menu
ro: Meniu secundar

en: Render
ro: Randare

en: Edit URL
ro: Modifică URL

en: (active tab)
ro: (tab activ)

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ro: Numele lizibil mașină nu este valid. Introduceți un nume diferit de %invalid.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
ro: Nu se poate extrage %file, nu este o arhivă validă.

en: Image style
ro: Stil imagine

en: Upload a new file
ro: Încarcă un fișier nou

en: Output machine name
ro: Ieșire nume de mașină

en: Highlighted
ro: Evidențiat

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ro: Separați extensiile cu spațiu sau punct și nu includeți punctul din față.

en: None (original image)
ro: Nimic (imagine originală)

en: Taxonomy term paths
ro: Căi termen taxonomie

en: View mode
ro: Mod de vizualizare

en: Save and publish
ro: Salvare și publicare

en: and where
ro: și unde

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Enable to override this field's links.
ro: Permite suprascrierea legăturilor acestui câmp.

en: Plus sign
ro: Semnul plus

en: Equal sign
ro: Semnul egal

en: Use site default RSS settings
ro: Utilizează setările RSS implicite ale sitului

en: This field supports tokens.
ro: Acest câmp are suport pentru token-uri.

en: Primary menu
ro: Meniu principal

en: %action was applied to @count item. | %action was applied to @count items.
ro[0]: %action a fost aplicat la @count element.
ro[1]: %action a fost aplicat @count elemente.

en: Save and keep published
ro: Salvați și păstrați publicat
