aGov (8.x-1.0-alpha10) - en to ro translation catalogue (59 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Content
ro: Conținut

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Link
ro: Legătură

en: Image
ro: Imagine

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Help
ro: Ajutor

en: Icon
ro: Pictogramă

en: Menu
ro: Meniu

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Block
ro: Bloc

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Desc
ro: Descendent

en: User login
ro: Autentificare utilizatori

en: Add new comment
ro: Adaugă comentariu nou

en: Users
ro: Utilizatori

en: Sort by
ro: Sortare după

en: ‹ previous
ro: ‹ anterior

en: next ›
ro: următor ›

en: Your message has been sent.
ro: Mesajul tău a fost trimis.

en: Documents
ro: Documente

en: ‹ Previous
ro: ‹ Anterior

en: Next ›
ro: Următor ›

en: Anonymous user
ro: Vizitator

en: Apply
ro: Aplică

en: Authenticated user
ro: Utilizator autentificat

en: « first
ro: « primul

en: last »
ro: ultimul »

en: Enter your keywords
ro: Introduceţi cuvintele cheie

en: Offset
ro: Decalaj

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Main navigation
ro: Navigare principală

en: Save and continue
ro: Salvează şi continuă

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Search index
ro: Index căutare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Search form
ro: Formular de căutare

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Status messages
ro: Status mesaje

en: Moderation state
ro: Starea de moderare

en: Main page content
ro: Conţinut principal pagină

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Full HTML
ro: HTML complet

en: Site branding
ro: Branding-ul sitului

en: Search result highlighting input
ro: Evidențierea intrării în rezultatele căutării

en: Primary admin actions
ro: Acțiuni primare administrator

en: Basic HTML
ro: HTML de bază

en: Restricted HTML
ro: HTML limitat
