aGov (8.x-1.0-alpha2) - en to ar translation catalogue (106 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Previous
ar: السابق

en: Next
ar: التالي

en: Save configuration
ar: حفظ الإعدادات

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Content
ar: المحتوى

en: Type
ar: النوع

en: yes
ar: نعم

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Disable
ar: تعطيل

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Download
ar: تحميل

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Display settings
ar: إعدادات العرض

en: This action cannot be undone.
ar: لا يمكن التراجع عن هذة العملية.

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Save
ar: حفظ

en: Default
ar: الافتراضي

en: Update
ar: تحديث

en: Archive
ar: الأرشيف

en: View
ar: عرض

en: Audio
ar: الصوت

en: Filename
ar: اسم الملف

en: ID
ar: المعرف ID

en: Advanced search
ar: البحث المتقدم

en: Unknown
ar: غير معروف

en: Upload
ar: رفع

en: type
ar: النوع

en: User
ar: المستخدم

en: Files
ar: الملفات

en: file
ar: ملف

en: no
ar: لا

en: Separator
ar: فاصل

en: Display links
ar: اعرض الروابط

en: Breadcrumb
ar: مسار التنقل

en: Filter
ar: انتقاء

en: URL alias
ar: بديل المسار

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Media
ar: ميديا

en: Load
ar: تحميل

en: Forum
ar: المنتدى

en: Loop
ar: حلقة

en: Link text
ar: نص الرابط

en: Destination
ar: الوجهة

en: Pattern
ar: النموذج

en: Undefined
ar: غير معرف

en: Refine
ar: تحسين

en: Undo
ar: تراجع

en: any
ar: أياً

en: Video
ar: فيديو

en: Your settings have been saved.
ar: تم حفظ إعداداتك.

en: File settings
ar: إعدادات الملفات

en: Autoplay
ar: تشغيل آلي

en: URL path settings
ar: إعدادات المسار

en: Maximum upload size
ar: أكبر حجم للملف المرفوع

en: Show only items where
ar: مواصفات انتقاء المحتوى المعروض

en: Enter your keywords
ar: أدخل كلمات البحث

en: Link to file
ar: رابط الملف

en: Skip to main content
ar: تجاوز إلى المحتوى الرئيسي

en: Containing any of the words
ar: تحتوي على أي من الكلمات

en: Containing the phrase
ar: تحتوي على العبارة

en: Containing none of the words
ar: لا تحتوي على الكلمات

en: Only of the type(s)
ar: فقط من النوع

en: Keyword relevance
ar: مدى مناسبة الكلمة المفتاحية

en: Recently posted
ar: نشر حديثا

en: Factor
ar: المعامل

en: About
ar: حول

en: @type %title has been deleted.
ar: تم حذف ال@type‏ %title.

en: Title only
ar: العناوين فقط

en: pixels
ar: بكسلات

en: Display type
ar: نوع العرض

en: Save and continue
ar: حفظ ومتابعة

en: Comma
ar: فاصلة

en: MIME type
ar: نوع MIME

en: The post could not be saved.
ar: تعذر حفظ الموضوع.

en: Delete link
ar: رابط الحذف

en: Alias: @alias
ar: البديل: @alias

en: No alias
ar: لا يوجد بدائل

en: Machine-readable name
ar: الاسم المقروء آليا

en: Ampersand
ar: رمز &

en: Edit URL
ar: تحرير العنوان URL

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
ar: الاسم البرمجي غير صحيح. يرجى إدخال اسم مختلف عن %invalid.

en: Cannot extract %file, not a valid archive.
ar: تعذر استرداد %file، ﻷنه ليس أرشيف صحيح.

en: Image style
ar: نمط الصورة

en: Separate extensions with a space or comma and do not include the leading dot.
ar: افصل لواحق الملفات بمسافة أو فاصلة ولا تضع النقطة.

en: None (original image)
ar: لا يوجد (الصورة الأصلية)

en: View mode
ar: نمط المشاهدة

en: and where %property is %value
ar: وحيث %property هي %value

en: where %property is %value
ar: عندما يكون %property هو %value

en: and where
ar: وحيث

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title
