aGov (8.x-1.2) - en to tr translation catalogue (61 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Body
tr: Gövde

en: Content
tr: İçerik

en: Description
tr: Açıklama

en: On
tr: Açık

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: Link
tr: Bağlantı

en: Image
tr: Resim

en: Preview
tr: Ön izleme

en: Help
tr: Yardım

en: Icon
tr: Simge

en: Menu
tr: Menü

en: Teaser
tr: Özet

en: Contact
tr: İletişim

en: Panels
tr: Paneller (Panels)

en: Page title
tr: Sayfa başlığı

en: Block
tr: Blok

en: Page
tr: Sayfa

en: Off
tr: Kapalı

en: Promoted to front page
tr: Ana sayfaya yükseltilmiş

en: Desc
tr: Azalan

en: Site map
tr: Site haritası

en: User login
tr: Kullanıcı girişi

en: Users
tr: Kullanıcılar

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: ‹ previous
tr: ‹ önceki

en: next ›
tr: sonraki ›

en: Your message has been sent.
tr: İletiniz gönderildi.

en: Documents
tr: Belgeler

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Tabs
tr: Sekmeler

en: Anonymous user
tr: Konuk kullanıcı

en: Apply
tr: Uygula

en: Authenticated user
tr: Kimliği doğrulanmış kullanıcı

en: Upload Image
tr: Resim yükle

en: « first
tr: « ilk

en: last »
tr: son »

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: Save and continue
tr: Kaydet ve devam et

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Search index
tr: Dizinde ara

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Search form
tr: Arama formu

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Status messages
tr: Durum mesajları

en: Moderation state
tr: Denetim durumu

en: Main page content
tr: Ana sayfa içeriği

en: Asc
tr: Artan

en: Master
tr: Ana (master)

en: Full HTML
tr: Tam HTML

en: Site branding
tr: Site markası

en: Search result highlighting input
tr: Aranan ifadenin vurgulandığı arama sonucu

en: Primary admin actions
tr: Birincil yönetici eylemleri

en: Basic HTML
tr: Temel HTML

en: Restricted HTML
tr: Kısıtlı HTML
