Agreement (8.x-2.2) - en to it translation catalogue (29 entries)

en: Pages
it: Pagine

en: Delete
it: Elimina

en: Submit
it: Invia

en: Cancel
it: Annulla

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Path
it: Percorso

en: Manage
it: Gestisci

en: Display
it: Visualizzazione

en: User
it: Utente

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Visibility
it: Visibilità

en: Roles
it: Ruoli

en: Display options
it: Opzioni di visualizzazione

en: Desc
it: Disc

en: Destination
it: Destinazione

en: Page Title
it: Titolo della pagina

en: Sort by
it: Ordina per

en: User name
it: Nome utente

en: Apply
it: Applica

en: Offset
it: Scostamento

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Text format
it: Formato del testo

en: Master
it: Principale
