AI Upgrade Assistant (0.1.0-alpha2) - en to hu translation catalogue (93 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Operations
hu: Műveletek

en: Content
hu: Tartalom

en: Development
hu: Fejlesztés

en: Type
hu: Típus

en: Replies
hu: Válaszok

en: Actions
hu: Műveletek

en: Description
hu: Leírás

en: Log
hu: Napló

en: Last Updated
hu: Utoljára módosítva

en: Tags
hu: Címkék

en: Download
hu: Letölt

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Daily
hu: Napi

en: Weekly
hu: Heti

en: This action cannot be undone.
hu: A művelet nem vonható vissza.

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: Current Version
hu: Jelenlegi változat

en: View
hu: Megtekintés

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Issues
hu: Feladatok

en: ID
hu: Azonosító

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Before
hu: Előtte

en: After
hu: Utána

en: Created
hu: Létrehozva

en: Advanced Settings
hu: Haladó beállítások

en: Points
hu: Pontok

en: Module
hu: Modul

en: Filter
hu: Szűrő

en: Count
hu: Mennyiség

en: Success
hu: Sikeres

en: Model
hu: Modell

en: By
hu: Beküldő:

en: Ignore
hu: Mellőz

en: User data
hu: Felhasználói adat

en: Temperature
hu: Hőmérséklet

en: Filters
hu: Szűrők

en: Duration
hu: Időtartam

en: Attachments
hu: Csatolmányok

en: Pending
hu: Függőben

en: views
hu: nézetek

en: Requirements
hu: Előfeltételek

en: Changed
hu: Módosítva

en: Completed
hu: Teljesítve

en: Failed
hu: Sikertelen

en: @count seconds
hu: @count másodperc

en: @count minutes
hu: @count perc

en: points
hu: pontok

en: Report Settings
hu: Jelentés beállítások

en: Reply
hu: Válasz

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: File paths
hu: Fájl útvonalak

en: Expand
hu: Kiterjeszt

en: Skip
hu: Kihagy

en: Module name
hu: Modulnév

en: Patches
hu: Foltok

en: About
hu: Leírás

en: Errors
hu: Hibák

en: Update settings
hu: Beállítások frissítése

en: Started
hu: Indult

en: Steps
hu: Lépések

en: Debug mode
hu: Hibakereső mód

en: Batch size
hu: Kötegméret

en: Analyze
hu: Elemzés

en: Not writable
hu: Nem írható

en: Author UID
hu: Szerző felhasználói azonosítója

en: Created timestamp
hu: Létrehozás időbélyege

en: Writable
hu: Írható

en: Legend
hu: Jelmagyarázat

en: In Progress
hu: Folyamatban

en: - Any -
hu: - Bármely -

en: Checking...
hu: Ellenőrzés...

en: Post Reply
hu: Válasz küldése

en: Forum topic
hu: Fórumtéma

en: Warnings
hu: Figyelmeztetések

en: Configured
hu: Konfigurált

en: Dependencies
hu: Függőségek

en: View changes
hu: Változások megtekintése

en: Status message
hu: Állapotüzenet

en: Collapse
hu: Összecsuk

en: Initializing...
hu: Előkészítés…

en: Incompatible
hu: Inkompatibilis

en: Failure
hu: Sikertelen

en: Filter by tag
hu: Szűrés címke szerint

en: Automated
hu: Automatizált

en: replies
hu: válaszok

en: Compatible
hu: Kompatibilis
