AI Upgrade Assistant (0.2.0-alpha2) - en to ja translation catalogue (86 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Title
ja: タイトル

en: Body
ja: 本文

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Operations
ja: 操作

en: Content
ja: コンテンツ

en: Development
ja: 開発

en: Type
ja: タイプ

en: Replies
ja: 返信

en: Actions
ja: アクション

en: Description
ja: 説明

en: Log
ja: ログ

en: Administration
ja: 管理

en: Last Updated
ja: 最終更新

en: Tags
ja: タグ

en: Homepage
ja: ホームページ

en: Download
ja: ダウンロード

en: Overview
ja: 概観

en: Edit
ja: 編集

en: Daily
ja: 毎日

en: Weekly
ja: 毎週

en: This action cannot be undone.
ja: この処理は取り消しできません。

en: Settings
ja: 設定

en: Name
ja: 名前

en: Export
ja: エクスポート

en: Label
ja: ラベル

en: Current Version
ja: 最終版

en: View
ja: ビュー

en: Modules
ja: モジュール

en: Timestamp
ja: タイムスタンプ

en: Unknown
ja: 不明

en: Before
ja: 前

en: After
ja: 後

en: Created
ja: 作成

en: Advanced Settings
ja: 高度な設定

en: hours
ja: 時間

en: Points
ja: ポイント

en: Logo
ja: ロゴ

en: Module
ja: モジュール

en: Custom
ja: カスタム

en: Filter
ja: フィルター

en: Count
ja: カウント

en: Company
ja: 会社

en: Security
ja: セキュリティー

en: Other
ja: その他

en: Ignore
ja: 無視

en: User data
ja: ユーザーデータ

en: Filters
ja: フィルター

en: Duration
ja: 期間

en: Attachments
ja: 添付

en: Pending
ja: 処理待ち

en: Changed
ja: 変更済

en: Completed
ja: 完了

en: Failed
ja: 失敗

en: Complete
ja: 完了

en: Reply
ja: 返信

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Expand
ja: 展開

en: Compatibility
ja: 互換性

en: Skip
ja: スキップ

en: Package
ja: パッケージ

en: Module name
ja: モジュール名

en: About
ja: アバウト

en: Reports
ja: レポート

en: Errors
ja: エラー

en: Update settings
ja: アップデート設定

en: Started
ja: 開始済

en: Steps
ja: ステップ

en: Debug mode
ja: デバッグモード

en: Analyze
ja: 分析

en: Not writable
ja: 書き込み不能

en: Created timestamp
ja: 生成時のタイムスタンプ

en: Writable
ja: 書き込み可能

en: Legend
ja: 用例

en: In Progress
ja: 解答中

en: - Any -
ja: - すべて -

en: Post Reply
ja: 返信を投稿

en: Forum topic
ja: フォーラムトピック

en: Warnings
ja: 警告

en: Dependencies
ja: 依存関係

en: View changes
ja: 変更内容を表示

en: Status message
ja: ステータスメッセージ

en: Collapse
ja: 折りたたむ

en: Filter by tag
ja: タグでフィルター

en: Drupal Version
ja: Drupal バージョン
