AI Upgrade Assistant (1.0.0-alpha25) - en to uk translation catalogue (117 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: Content
uk: Вміст

en: Development
uk: Розробка

en: Type
uk: Тип

en: Replies
uk: Відповіді

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: Log
uk: Журнал

en: Last Updated
uk: Востаннє оновлено

en: Tags
uk: Теґи

en: Recommendations
uk: Рекомендації

en: Homepage
uk: Головна сторінка

en: Download
uk: Завантаження

en: Overview
uk: Огляд

en: Edit
uk: Редагувати

en: Daily
uk: Щодня

en: Weekly
uk: Щотижня

en: This action cannot be undone.
uk: Цю дію буде неможливо відмінити.

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Export
uk: Експортувати

en: Label
uk: Мітка

en: Current Version
uk: Поточна версія

en: View
uk: Перегляд

en: Modules
uk: Модулі

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Issues
uk: Проблеми

en: Unknown
uk: Невідомо

en: Before
uk: Перед

en: After
uk: Після

en: Created
uk: Створено

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: Points
uk: Пунктів

en: Logo
uk: Логотип

en: Module
uk: Модуль

en: Custom
uk: Власний

en: Filter
uk: Фільтр

en: Count
uk: Лічильник

en: Success
uk: Успіх

en: Debug Mode
uk: Режим зневадження

en: By
uk: від

en: Company
uk: Компанія

en: Security
uk: Безпека

en: Other
uk: Інше

en: Ignore
uk: Нехтувати

en: User data
uk: Дані користувача

en: Temperature
uk: Температура

en: Filters
uk: Фільтри

en: Duration
uk: Тривалість

en: Attachments
uk: Вкладення

en: Pending
uk: Очікування

en: views
uk: види

en: Requirements
uk: Вимоги

en: View Details
uk: Переглянути подробиці

en: Changed
uk: Змінено

en: Completed
uk: Завершено

en: Failed
uk: Невдало

en: Zoom In
uk: Збільшити

en: Zoom Out
uk: Зменшити

en: Complete
uk: Завершене

en: Log level
uk: Рівень журналювання

en: @count seconds
uk: @count сек.

en: @count minutes
uk: @count хв.

en: points
uk: пункти

en: Reply
uk: Відповісти

en: Not configured
uk: Не налаштовано

en: File paths
uk: Шляхи до файлу

en: Expand
uk: Розкрити

en: Compatibility
uk: Сумісність

en: Skip
uk: Пропустити

en: Module name
uk: Назва модуля

en: Patches
uk: Латки

en: About
uk: Про модуль

en: Errors
uk: Помилки

en: Update settings
uk: Оновити налаштування

en: Started
uk: Запущено

en: Steps
uk: Кроки

en: Debug mode
uk: Режим зневадження

en: Applied
uk: Застосовано

en: Analyze
uk: Аналізувати

en: Not writable
uk: Запис закрито

en: Author UID
uk: UID автора

en: Created timestamp
uk: Час створення

en: Writable
uk: Запис дозволено

en: Risks
uk: Можливі ризики

en: Legend
uk: Легенда

en: In Progress
uk: Виконується

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Checking...
uk: Перевірка...

en: Post Reply
uk: Відповісти

en: Forum topic
uk: Тема форуму

en: Error:
uk: Помилка:

en: Module Name
uk: Назва Модулю

en: Warnings
uk: Попередження

en: Configured
uk: Налаштовано

en: Dependencies
uk: Залежності

en: View changes
uk: Перегляд змін

en: Status message
uk: Повідомлення про стан

en: Government
uk: Урядова

en: Collapse
uk: Згорнути

en: Failure
uk: Помилка

en: Module Status
uk: Стан модуля

en: Model ID
uk: Ідентифікатор моделі

en: Terminal
uk: Термінал

en: Filter by tag
uk: Фільтр за теґом

en: System Status
uk: Системний стан

en: Drupal Version
uk: Версія Друпал

en: Apply Changes
uk: Застосувати зміни

en: Individual
uk: Індивідуальний

en: Processed @current out of @total modules.
uk: Оброблено модулів: @current з @total.

en: Calculating...
uk: Підрахунок...

en: Step @current of @total
uk: Крок @current з @total

en: Compatible
uk: Сумісне
