AI prompt engineering (1.0.0-alpha1) - en to fa translation catalogue (24 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: List
fa: فهرست

en: Description
fa: شرح

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: ویرایش

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Preview
fa: پیش‌نمایش

en: Save
fa: ذخیره

en: Add
fa: افزودن

en: Notes
fa: یادداشت‌ها

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: Data
fa: داده

en: Weight for @title
fa: وزن @title
