AjaxBigPipe (1.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (7 entries)

en: enabled
id: hidup

en: disabled
id: nonaktifkan

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: About
id: Tentang

en: Web services
id: Layanan-layanan web

en: Sends pages using the BigPipe technique that allows browsers to show them much faster.
id: Mengirimkan halaman menggunakan teknik BigPipe yang memungkinkan browser menampilkannya lebih cepat.
