Alien alias (8.x-1.0-beta3) - en to id translation catalogue (28 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Value
id: Nilai

en: On
id: Pada

en: Edit
id: Sunting

en: Search
id: Pencarian

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: View
id: Lihat

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Other
id: Lainnya

en: IP Address
id: Alamat IP

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Regular expression
id: Ekspresi reguler

en: Source
id: Sumber

en: Changed
id: Berubah

en: Last changed
id: Perubahan terakhir

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Asc
id: Urutan turun
