Alpha Numeric Glossary (Pagination) (1.0.4) - en to id translation catalogue (16 entries)

en: Value
id: Nilai

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Overview
id: Sekilas

en: Link
id: Tautan

en: Views
id: View

en: Path
id: Jalur

en: Before
id: Sebelum

en: After
id: Sesudah

en: All
id: Semua

en: Attributes
id: Atribut-atribut

en: External
id: Eksternal

en: Position
id: Posisi

en: Available tokens
id: Token yang tersedia

en: Case in path
id: Huruf besar dan kecil pada jalur

en: When printing URL paths, how to transform the case of the filter value.
id: Ketika mencetak jalur URL, bagaimana mengubah nilai saringan.
