Amazon SES (3.0.0) - en to id translation catalogue (15 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Type
id: Jenis

en: Action
id: Tindakan

en: Test
id: uji

en: Settings
id: Pengaturan

en: Region
id: Wilayah

en: Statistics
id: Statistik

en: Mail
id: Email

en: Send
id: Kirim

en: Identity
id: Identitas

en: Key
id: Kunci

en: Test settings
id: Pengaturan tes

en: The settings have been saved.
id: Setingan telah disimpan

en: Credentials
id: Kredensial

en: Apply to selected items
id: Terapkan untuk item yang dipilih
