Accelerated Mobile Pages (AMP) (8.x-3.0-alpha1) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Enabled
id: Aktif

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Content types
id: Jenis konten

en: - None -
id: - Tiada -

en: True
id: Benar

en: False
id: Salah

en: Theme
id: Tema

en: Layout
id: Tata letak

en: Content type
id: Jenis konten

en: Configure
id: Konfigurasi

en: Post
id: Pos

en: Page
id: Halaman

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Loop
id: Pengulangan

en: Not installed
id: Tidak terpasang

en: Provider
id: Penyedia

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Not available
id: Tidak tersedia

en: height
id: tinggi

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Align center
id: Rata tengah

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Image style
id: Gaya gambar

en: Trim length
id: Panjang Trim

en: Link image to
id: Tautkan gambar ke

en: Asc
id: Urutan turun

en: Wrapper class
id: Kelas pembungkus
