Accelerated Mobile Pages (AMP) (8.x-3.1) - en to fa translation catalogue (40 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Enabled
fa: فعال

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Content types
fa: انواع محتوا

en: Reset
fa: بازنشانی

en: - None -
fa: - هیچکدام -

en: True
fa: صحیح

en: False
fa: غلط

en: Theme
fa: پوسته

en: Layout
fa: آرایش

en: Content type
fa: نوع محتوا

en: Configure
fa: پیکربندی

en: Email
fa: پست الکترونیکی

en: Post
fa: پست

en: Page
fa: صفحه

en: Width
fa: عرض

en: Height
fa: ارتفاع

en: Desc
fa: نزولی

en: Loop
fa: حلقه

en: Not installed
fa: نصب نشده است

en: Provider
fa: ارائه‌دهنده

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Controls
fa: کنترل‌ها

en: Video
fa: ویدیو

en: Installed
fa: نصب شده

en: Apply
fa: تایید

en: Offset
fa: جابجایی

en: About
fa: درباره

en: Toolbar
fa: نوار ابزار

en: Google Analytics
fa: تحلیل‌گر گوگل

en: Align center
fa: وسط‌چین

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: Placeholder
fa: جایگذار

en: - All -
fa: - همه -

en: Image style
fa: سبک تصویر

en: Trim length
fa: طول برش

en: Link image to
fa: تصویرا را پیوند بده

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
