Accelerated Mobile Pages (AMP) (8.x-3.1) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: Enabled
it: Attivato

en: Yes
it: Sì

en: Content types
it: Tipi di contenuto

en: Reset
it: Ripristina

en: - None -
it: - Nessuno -

en: True
it: Vero

en: False
it: Falso

en: Theme
it: Tema

en: Content type
it: Tipo di contenuto

en: Configure
it: Configura

en: Email
it: E-mail

en: Post
it: Contenuto

en: Page
it: Pagina

en: Width
it: Larghezza

en: Height
it: Altezza

en: Desc
it: Disc

en: Loop
it: Iterazione

en: Not installed
it: Non installato

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Sort by
it: Ordina per

en: Controls
it: Controlli

en: Not available
it: Non disponibile

en: Installed
it: Installato

en: height
it: altezza

en: Apply
it: Applica

en: Autoplay
it: Partenza automatica

en: Offset
it: Scostamento

en: About
it: Informazioni

en: Toolbar
it: Barra strumenti

en: Providers
it: Fonti esterne

en: Align center
it: Centrato

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: Placeholder
it: Segnalibro

en: - All -
it: - Tutto -

en: Image style
it: Stile immagine

en: Trim length
it: Lunghezza del testo troncato

en: Link image to
it: Collega immagine a

en: Wrapper class
it: Classe wrapper

en: Master
it: Principale
