Accelerated Mobile Pages (AMP) (8.x-3.1) - en to ja translation catalogue (44 entries)

en: Home
ja: ホーム

en: Enabled
ja: 有効

en: Yes
ja: はい

en: No
ja: いいえ

en: Content types
ja: コンテンツタイプ

en: Reset
ja: リセット

en: - None -
ja: - なし -

en: True
ja: TRUE

en: False
ja: FALSE

en: Theme
ja: テーマ

en: Layout
ja: レイアウト

en: Content type
ja: コンテンツタイプ

en: Configure
ja: 設定

en: Email
ja: メール

en: Post
ja: 投稿

en: Page
ja: ページ

en: Width
ja: 幅

en: Height
ja: 高さ

en: Desc
ja: 降順

en: Loop
ja: ループ

en: Not installed
ja: 未インストール

en: Provider
ja: プロバイダー

en: Sort by
ja: 並び替え基準

en: Not available
ja: 利用不可

en: Video
ja: ビデオ

en: Installed
ja: インストール済み

en: height
ja: 高さ

en: Apply
ja: 適用

en: Autoplay
ja: 自動再生

en: Offset
ja: オフセット

en: About
ja: アバウト

en: Toolbar
ja: ツールバー

en: Google Analytics
ja: Google アナリティクス

en: Align center
ja: 中央寄せ

en: Items per page
ja: ページ毎の件数

en: Placeholder
ja: プレースホルダー

en: - All -
ja: - 全て -

en: Image style
ja: 画像のスタイル

en: Trim length
ja: 長さを整える。

en: Link image to
ja: 画像へのリンク

en: Asc
ja: 昇順

en: Wrapper class
ja: ラッパーのクラス

en: Master
ja: マスター

en: Save and view AMP page
ja: 保存してAMPページを表示
