Accelerated Mobile Pages (AMP) (8.x-3.1) - en to tr translation catalogue (42 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Content types
tr: İçerik tipleri

en: Reset
tr: Sıfırla

en: - None -
tr: - Hiçbiri -

en: True
tr: Doğru

en: False
tr: Yanlış

en: Theme
tr: Tema

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Content type
tr: İçerik tipi

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Email
tr: E-posta

en: Post
tr: Gönderi

en: Page
tr: Sayfa

en: Width
tr: Genişlik

en: Height
tr: Yükseklik

en: Desc
tr: Azalan

en: Loop
tr: Döngü

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Provider
tr: Sağlayıcı

en: Sort by
tr: Sıralama anahtarı

en: Controls
tr: Denetimler

en: Not available
tr: Mevcut değil

en: Installed
tr: Kurulu

en: height
tr: yükseklik

en: Apply
tr: Uygula

en: Autoplay
tr: Otomatik oynatma

en: Offset
tr: Başlangıç değeri

en: About
tr: Hakkında

en: Toolbar
tr: Araç çubuğu

en: Align center
tr: Ortala

en: Items per page
tr: Sayfa başına öğe sayısı

en: Placeholder
tr: Yer tutucu

en: - All -
tr: - Tümü -

en: Image style
tr: Resim stili

en: Trim length
tr: Kırpma uzunluğu

en: Link image to
tr: Resmin bağlanacağı yer

en: Asc
tr: Artan

en: Wrapper class
tr: Sarıcı sınıfı

en: Master
tr: Ana (master)
