AnimateCSS (1.1.1) - en to nl translation catalogue (55 entries)

en: Double Click
nl: Dubbelklik

en: Pages
nl: Pagina's

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Submit
nl: Indienen

en: Operations
nl: Bewerkingen

en: List
nl: Lijst

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Overview
nl: Overzicht

en: Edit
nl: Bewerken

en: Reset
nl: Opnieuw instellen

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: Event
nl: Evenement

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Comment
nl: Reactie

en: Medium
nl: Gemiddeld

en: Events
nl: Evenementen

en: Repeat
nl: Herhalen

en: Not installed
nl: Niet geïnstalleerd

en: Duration
nl: Tijdsduur

en: Delay
nl: Vertraging

en: Clean
nl: Schoon

en: Slow
nl: Langzaam

en: Fast
nl: Snel

en: Customize
nl: Aanpassen

en: Once
nl: Eénmaal

en: Installed
nl: Geïnstalleerd

en: Duplicate
nl: Dupliceren

en: Repeating
nl: Herhalend

en: Global
nl: Algemeen

en: Animation
nl: Animatie

en: Resize
nl: Afmetingen aanpassen

en: Rebuild
nl: Opnieuw bouwen

en: Local
nl: Lokaal

en: About
nl: Over

en: Speed
nl: Snelheid

en: Hover
nl: Zweven

en: Click
nl: Klik

en: Uses
nl: Gebruikt

en: - Any -
nl: - Elk -

en: Animate
nl: Animeren

en: All pages except those listed
nl: Alle pagina's behalve de genoemde

en: Only the listed pages
nl: Alleen de genoemde pagina's

en: bounce
nl: stuiteren

en: slideInDown
nl: omlaag inschuiven

en: slideInLeft
nl: links inschuiven

en: slideInRight
nl: rechts inschuiven

en: slideInUp
nl: omhoog inschuiven

en: pulse
nl: pulseren

en: wobble
nl: wiebelen

en: Save and go to list
nl: Opslaan en naar de lijst gaan

en: Hide sidebar panel
nl: Zijbalkpaneel verbergen

en: Show sidebar panel
nl: Zijbalkpaneel tonen

en: Close sidebar panel
nl: Zijbalkpaneel sluiten
