Anu LMS (2.10.0) - en to ro translation catalogue (89 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Pages
ro: Pagini

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Content
ro: Conținut

en: Type
ro: Tip

en: Description
ro: Descriere

en: On
ro: Pornit

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Categories
ro: Categorii

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Links
ro: Legături

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Image
ro: Imagine

en: Category
ro: Categorie

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Default
ro: Implicit

en: Top
ro: Sus

en: Small
ro: Mic

en: Large
ro: Mare

en: View
ro: Afişează

en: Modules
ro: Module

en: User
ro: Utilizator

en: Options
ro: Opţiuni

en: Created
ro: Creat

en: Question
ro: Întrebare

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Off
ro: Oprit

en: Roles
ro: Roluri

en: Promoted to front page
ro: Promovat pe prima pagină

en: Revisions
ro: Revizii

en: URL alias
ro: Pseudonim URL

en: Items
ro: Articole

en: Authored by
ro: Autor

en: Scale
ro: Scalare

en: Desc
ro: Descendent

en: Table
ro: Tabel

en: Color
ro: Culoare

en: Option
ro: Opţiune

en: module
ro: modul

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: Topics
ro: Subiecte

en: Alignment
ro: Aliniere

en: Revert
ro: Revenire

en: Caption
ro: Legendă

en: Red
ro: Roșu

en: Results
ro: Rezultate

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Questions
ro: Întrebări

en: Apply
ro: Aplică

en: Audio file
ro: Fișier audio

en: Blue
ro: Albastru

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi revenirea la revizia din %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ro: Sigur doriţi să ştergeţi revizia din %revision-date?

en: Sort
ro: Sortare

en: Offset
ro: Decalaj

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Create @name
ro: Creează @name

en: Embed
ro: Încorporat

en: Not applicable
ro: Nu se aplică

en: Delete all revisions
ro: Ștergeți toate revizuirile

en: Courses
ro: Cursuri

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: - All -
ro: - Toate -

en: Copy of the revision from %date.
ro: Copie a reviziei de la data de %date.

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Asc
ro: Ascendent

en: Master
ro: Expert

en: Revision translation affected
ro: Revizuirea traducerii afectate

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
ro: Indică dacă ultima modificare a traducerii aparține reviziei curente.

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
ro: Sunteți sigur că vreți să întoarceți traducerea @language la revizia din %revision-date?

en: Revert content shared among translations
ro: Întoarceți conținutul împărțit între traduceri
