Anu LMS (2.10.5) - en to lt translation catalogue (81 entries)

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Pages
lt: Puslapiai

en: Delete
lt: Pašalinti

en: Operations
lt: Veiksmai

en: Content
lt: Turinys

en: Type
lt: Tipas

en: Description
lt: Aprašymas

en: page
lt: puslapis

en: On
lt: Įjungta

en: Yes
lt: Taip

en: No
lt: Ne

en: Categories
lt: Kategorijos

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Size
lt: Dydis

en: Links
lt: Nuorodos

en: Search
lt: Paieška

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Weight
lt: Svoris

en: Image
lt: Nuotrauka

en: Category
lt: Kategorija

en: Settings
lt: Nustatymai

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Label
lt: Etiketė

en: Default
lt: Numatytasis

en: Top
lt: Viršus

en: Small
lt: Mažas

en: Large
lt: Didelis

en: View
lt: Peržiūrėti

en: Modules
lt: Moduliai

en: Text
lt: Tekstas

en: User
lt: Narys

en: Options
lt: Nustatymai

en: Created
lt: Sukurta

en: Question
lt: Klausimas

en: All
lt: Visi

en: Page
lt: Puslapis

en: Off
lt: Išjungta

en: Roles
lt: Rolės

en: Promoted to front page
lt: Iškeltas į pagrindinį puslapį

en: Revisions
lt: Versijos

en: URL alias
lt: URL pervadinimas

en: Heading
lt: Antraštė

en: Items
lt: Elementai

en: Authored by
lt: Sukūrė

en: Scale
lt: Mastelis

en: Table
lt: Lentelė

en: Color
lt: Spalva

en: Option
lt: Pasirinkimas

en: module
lt: modulis

en: Sort by
lt: Rikiuoti pagal

en: Are you sure you want to delete %name?
lt: Ar tikrai norite pašalinti %name?

en: Topics
lt: Temos

en: Middle
lt: Vidurinis

en: Alignment
lt: Lygiavimas

en: Revert
lt: Sugrąžinti

en: Caption
lt: Antraštė

en: Red
lt: Raudona

en: Results
lt: Rezultatai

en: Revisions for %title
lt: %title versijos

en: Revision
lt: Versija

en: Changed
lt: Pakeista

en: Purple
lt: Violetinė

en: Revision of %title from %date
lt: Versija %title  nuo %date.

en: Questions
lt: Klausimai

en: Apply
lt: Pritaikyti

en: simple
lt: paprasta

en: Green
lt: Žalia

en: Blue
lt: Mėlyna

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
lt: Ar jūs esate tikri, kad norite sugrąžinti %revision-date datos versiją?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
lt: Ar jūs esate tikri, kad norite pašalinti %revision-date versiją?

en: Sort
lt: Rikiuoti

en: Machine name
lt: Mašininis pavadinimas

en: modules
lt: moduliai

en: Create @name
lt: Kuriamas turinys - @name

en: Not applicable
lt: Nepalaikoma

en: Yellow
lt: Geltona

en: Items per page
lt: Vienetų kiekis puslapyje

en: - All -
lt: - Visos -

en: Copy of the revision from %date.
lt: Kopijuoti versija iš %date.

en: Last »
lt: Paskutinis »

en: @date by @username
lt: @username - @date
