Anu LMS (2.7.2) - en to he translation catalogue (94 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Pages
he: עמודים

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Content
he: תוכן

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: page
he: דף

en: On
he: פעיל

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Links
he: קישורים

en: Search
he: חיפוש

en: Reset
he: איתחול

en: Response
he: תשובה

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Category
he: קטגוריה

en: Name
he: שם

en: Label
he: תווית

en: Default
he: ברירת מחדל

en: Top
he: עליון

en: Small
he: קטן

en: Large
he: גדול

en: View
he: צפיה

en: URL
he: כתובת URL

en: Modules
he: רכיבים

en: Text
he: טקסט

en: User
he: משתמש

en: Options
he: אפשרויות

en: Created
he: נוצר

en: Question
he: שאלה

en: All
he: הכל

en: Page
he: דף

en: Off
he: כבוי

en: Roles
he: תפקידים

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Revisions
he: גרסאות

en: URL alias
he: נתיב חילופי

en: items
he: פריטים

en: Heading
he: כותרת

en: Items
he: פריטים

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Scale
he: התאמת גודל

en: Desc
he: יורד

en: Table
he: טבלה

en: Color
he: צבע

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Option
he: אפשרות

en: Sort by
he: מיון לפי

en: Are you sure you want to delete %name?
he: בטוחים שברצונכם למחוק את %name?

en: block
he: בלוק

en: Middle
he: אמצע

en: Alignment
he: יישור

en: Revert
he: שחזור

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Results
he: תוצאות

en: Revisions for %title
he: גרסאות של %title

en: Revision
he: גרסה

en: Membership
he: חברות

en: Changed
he: השתנה

en: Document
he: מסמך

en: Revision of %title from %date
he: גרסה של %title מ-%date

en: Questions
he: שאלות

en: Apply
he: החל

en: simple
he: פשוט

en: Audio file
he: קובץ אודיו

en: Blue
he: כחול

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך לחזור לגרסה מתאריך %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
he: האמנם ברצונך למחוק את הגרסה מתאריך %revision-date?

en: Organization
he: ארגון

en: Sort
he: מיון

en: Offset
he: היסט

en: Machine name
he: שם מכונה

en: Finish
he: סיום

en: Member
he: חבר

en: Embed
he: הטמעה

en: Not applicable
he: לא ישים

en: Delete all revisions
he: מחיקת כל הגרסאות.

en: Correct answer
he: תשובה נכונה

en: Items per page
he: פריטים לעמוד

en: - All -
he: - הכל -

en: Copy of the revision from %date.
he: העתק גרסה מ%date.

en: « First
he: « הראשון

en: Last »
he: העמוד האחרון »

en: Operations links
he: קישורים תפעוליים

en: Asc
he: סדר עולה

en: Master
he: מאסטר

en: Question results
he: תוצאות השאלות

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
he: מציין אם העריכה האחרונה של התרגום שייכת לגרסה הנוכחית.

en: @date by @username
he: @date ע"י @username
