Anu LMS (2.8.0) - en to da translation catalogue (101 entries)

en: Title
da: Titel

en: Pages
da: Sider

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Content
da: Indhold

en: Description
da: Beskrivelse

en: page
da: side

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: File
da: Fil

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: Search
da: Søg

en: Reset
da: Gendan

en: Weight
da: Vægt

en: Image
da: Billede

en: Category
da: Kategori

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Default
da: Standard

en: Small
da: Lille

en: Large
da: Stor

en: View
da: Vis

en: Modules
da: Moduler

en: Text
da: Tekst

en: User
da: Bruger

en: Options
da: Valg

en: Created
da: Oprettet

en: Question
da: Spørgsmål

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Embedded
da: Indlejret

en: Off
da: Afbrudt

en: Roles
da: Roller

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Revisions
da: Versioner

en: URL alias
da: Alternativ URL

en: Heading
da: Overskrift

en: Items
da: Overskrifter

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Scale
da: Skalér

en: Desc
da: Faldende

en: Table
da: Tabel

en: Color
da: Farve

en: Anonymous
da: Anonym

en: Option
da: Valgmulighed

en: module
da: modul

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Middle
da: Midt

en: Alignment
da: Justering

en: Revert
da: Gendan

en: Caption
da: Undertekst

en: Red
da: Rød

en: Results
da: Resultater

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Membership
da: Medlemskab

en: Changed
da: Ændret

en: Purple
da: Lilla

en: Document
da: Dokument

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Submitted on
da: Indsendt den

en: Questions
da: Spørgsmål

en: Apply
da: Udfør

en: simple
da: simpel

en: Audio file
da: Lydfil

en: Green
da: Grøn

en: Blue
da: Blå

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at vende tilbage til versionen fra %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Grey
da: Grå

en: Organization
da: Organisation

en: Sort
da: Sortér

en: Offset
da: Forskydning

en: Link to view
da: Link til view

en: Machine name
da: Internt navn

en: modules
da: moduler

en: Finish
da: Afslut

en: Member
da: Medlem

en: Organizations
da: Organisationer

en: Not applicable
da: Ikke relevant

en: Yellow
da: Gul

en: Delete all revisions
da: Slet alle revisioner

en: numeric
da: numerisk

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Copy of the revision from %date.
da: Kopi af versionen fra %date.

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: Current revision
da: Nuværende version

en: Operations links
da: Redigeringslinks

en: Asc
da: Stigende

en: Revision translation affected
da: Oversættelse af version påvirket

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
da: Angiver om den seneste ændring af en oversættelse hører til den aktuelle version.

en: @date by @username
da: @date af @username

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title

en: Are you sure you want to revert @language translation to the revision from %revision-date?
da: Er du sikker på, at du ønsker at gendanne @language-oversættelsen af versionen fra %revision-date?

en: Revert content shared among translations
da: Gendan indholds som deles mellem oversættelser

en: An uploaded file or document, such as a PDF.
da: En uploadet fil eller dokument, f.eks. en PDF.
