Anu LMS (2.8.0) - en to gl translation catalogue (81 entries)

en: Title
gl: Título

en: Pages
gl: Páxinas

en: Delete
gl: Borrar

en: Operations
gl: Operacións

en: Content
gl: Contido

en: Type
gl: Tipo

en: Description
gl: Descrición

en: page
gl: páxina

en: On
gl: Activo

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: File
gl: Ficheiro

en: Edit
gl: Editar

en: Size
gl: Tamaño

en: Links
gl: Ligazóns

en: Search
gl: Buscar

en: Reset
gl: Reiniciar

en: Weight
gl: Peso

en: Image
gl: Imaxe

en: Category
gl: Categoría

en: Name
gl: Nome

en: Label
gl: Etiqueta

en: Default
gl: Predeterminado

en: Top
gl: Superior

en: Small
gl: Pequeno

en: Large
gl: Grande

en: View
gl: Ver

en: Modules
gl: Módulos

en: Text
gl: Texto

en: User
gl: Usuario/a

en: Options
gl: Opcións

en: Created
gl: Creado

en: Question
gl: Pregunta

en: All
gl: Todo

en: Page
gl: Páxina

en: Embedded
gl: Incrustado

en: Off
gl: Desactivado

en: Promoted to front page
gl: Promocionado á páxina principal

en: Revisions
gl: Revisión

en: URL alias
gl: Alias de URL

en: Heading
gl: Cabeceira

en: Items
gl: Elementos

en: Authored by
gl: Creado por

en: Scale
gl: Escala

en: Table
gl: Táboa

en: Color
gl: Cor

en: Anonymous
gl: Anónimo

en: Option
gl: Opción

en: module
gl: módulo

en: Sort by
gl: Ordenar por

en: Are you sure you want to delete %name?
gl: Seguro que desexa borrar %name?

en: Middle
gl: Medio

en: Alignment
gl: Aliñamento

en: Revert
gl: Volver

en: Caption
gl: Lenda

en: Red
gl: Vermello

en: Results
gl: Resultados

en: Revisions for %title
gl: Revisións para %title

en: Revision
gl: Revisión

en: Changed
gl: Cambiado

en: Revision of %title from %date
gl: Revisión de %title de %date

en: Questions
gl: Preguntas

en: Apply
gl: Aplicar

en: Audio file
gl: Arquivo de audio

en: Green
gl: Verde

en: Blue
gl: Azul

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer volver á revisión de %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
gl: Estás seguro de querer borrar a revisión de %revision-date?

en: Offset
gl: Desprazamento

en: Machine name
gl: Nome de sistema

en: modules
gl: módulos

en: Paragraph
gl: Parágrafo

en: Embed
gl: Incrustar

en: Not applicable
gl: Non aplicable

en: Yellow
gl: Amarelo

en: Items per page
gl: Elementos por páxina

en: - All -
gl: - Todo -

en: Copy of the revision from %date.
gl: Copia da revisión de %date.

en: « First
gl: « Primeira

en: Last »
gl: Última »

en: Current revision
gl: Revisión actual
