Anu LMS (2.9.1) - en to fa translation catalogue (94 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Pages
fa: صفحه‌ها

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Content
fa: محتوا

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: page
fa: صفحه

en: On
fa: روشن

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: File
fa: فایل

en: Edit
fa: ویرایش

en: Size
fa: اندازه

en: Links
fa: پیوندها

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: Response
fa: پاسخ

en: Weight
fa: وزن

en: Image
fa: تصویر

en: Category
fa: دسته بندی

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Top
fa: بالا

en: Small
fa: کوچک

en: Large
fa: بزرگ

en: View
fa: مشاهده

en: URL
fa: نشانی

en: Modules
fa: ماژول‌ها

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: User
fa: کاربر

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Question
fa: سوال

en: All
fa: همه

en: Page
fa: صفحه

en: Embedded
fa: جایگذاری شده

en: Off
fa: خاموش

en: Roles
fa: نقش‌ها

en: Promoted to front page
fa: ارتقا یافته به صفحه اصلی

en: Revisions
fa: بازبینی‌ها

en: URL alias
fa: آدرس مستعار

en: Heading
fa: عنوان

en: Items
fa: آیتم‌ها

en: Authored by
fa: نوشته شده توسط

en: Scale
fa: مقیاس

en: Desc
fa: نزولی

en: Table
fa: جدول

en: Color
fa: رنگ

en: Anonymous
fa: ناشناس

en: Option
fa: انتخاب

en: module
fa: ماژول

en: Sort by
fa: مرتب کن بر اساس

en: Topics
fa: موضوعات

en: Alignment
fa: تراز

en: Revert
fa: بازگشت

en: Caption
fa: عنوان

en: Red
fa: قرمز

en: Results
fa: نتایج

en: Revisions for %title
fa: بازبینی‌های %title

en: Revision
fa: بازبینی

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Revision of %title from %date
fa: بازبینی %title از %date

en: Apply
fa: تایید

en: simple
fa: ساده

en: Green
fa: سبز

en: Blue
fa: آبی

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fa: آیا شما مطمئن هستید می‌خواهید به بازبینی %revision-date برگردید؟

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
fa: آیا از حذف بازبینی مربوط به تاریخ %revision-date اطمینان دارید؟

en: Grey
fa: خاکستری

en: Organization
fa: سازمان

en: Sort
fa: مرتب‌سازی

en: Offset
fa: جابجایی

en: Machine name
fa: نام ماشینی

en: modules
fa: ماژول‌ها

en: Finish
fa: پایان

en: Create @name
fa: ایجاد @name

en: Embed
fa: جایگذاری

en: Organizations
fa: سازمان‌ها

en: Not applicable
fa: غیر قابل استفاده

en: numeric
fa: عددی

en: Quiz
fa: آزمون

en: quiz
fa: آزمون

en: Items per page
fa: آیتم‌ها در هر صفحه

en: - All -
fa: - همه -

en: Copy of the revision from %date.
fa: کپی نسخه %date

en: Operations links
fa: پیوندهای عملیات

en: pages
fa: صفحات

en: Asc
fa: صعودی

en: Master
fa: مدیر
