Anu LMS (2.9.1) - en to id translation catalogue (90 entries)

en: Title
id: Judul

en: Pages
id: Halaman-halaman

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Content
id: Konten

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: page
id: halaman

en: On
id: Pada

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Categories
id: Kategori

en: Edit
id: Sunting

en: Size
id: Ukuran

en: Links
id: Tautan-tautan

en: Search
id: Pencarian

en: Response
id: Jawaban

en: Weight
id: Bobot

en: Image
id: Gambar

en: Category
id: Kategori

en: Settings
id: Pengaturan

en: Name
id: Nama

en: Default
id: Bawaan

en: Top
id: Atas

en: Small
id: Kecil

en: Large
id: Besar

en: View
id: Lihat

en: Modules
id: Modul

en: Text
id: Teks

en: User
id: Pengguna

en: Options
id: Opsi

en: Created
id: Dibuat

en: Question
id: Pertanyaan

en: All
id: Semua

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Roles
id: Peran

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: Revisions
id: Revisi

en: URL alias
id: Alias URL

en: Heading
id: Judul

en: Items
id: Item

en: Authored by
id: Ditulis oleh

en: Scale
id: Skala

en: Table
id: Tabel

en: Color
id: Warna

en: Anonymous
id: Anonim

en: Option
id: Opsi

en: module
id: modul

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Are you sure you want to delete %name?
id: Apakah anda yakin akan menghapus %name?

en: Topics
id: Topik-topik

en: Middle
id: Tengah

en: Alignment
id: Perataan

en: Revert
id: Kembali

en: Caption
id: Keterangan

en: Red
id: Merah

en: Results
id: Hasil

en: Revisions for %title
id: Revisi untuk %title

en: Revision
id: Revisi

en: Changed
id: Berubah

en: Document
id: Dokumen

en: Revision of %title from %date
id: Revisi dari %title pada %date

en: Submitted on
id: Diisi pada

en: Questions
id: Soal

en: Apply
id: Terapkan

en: Audio file
id: File Audio

en: Green
id: Hijau

en: Blue
id: Biru

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin mengembalikan ke revisi %revision-date?

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
id: Anda yakin ingin menghapus revisi %revision-date?

en: Grey
id: Abu-abu

en: Sort
id: Urutkan

en: Offset
id: Letak

en: Machine name
id: Nama mesin

en: Finish
id: Selesai

en: Create @name
id: Kirim @name

en: Embed
id: Lekatkan

en: Not applicable
id: Tidak berlaku

en: Delete all revisions
id: Hapus semua revisi

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Copy of the revision from %date.
id: Salinan revisi dari %date.

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Current revision
id: Revisi saat ini

en: Operations links
id: Tautan operasi

en: Asc
id: Urutan turun

en: Revision translation affected
id: Terjemahan revisi terpengaruh

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
id: Menunjukkan jika pengeditan terakhir dari terjemahan milik revisi saat ini.
