AOS JS (1.0.1) - en to uk translation catalogue (45 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Pages
uk: Сторінки

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Operations
uk: Операції

en: List
uk: Список

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: none
uk: немає

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: Anchor
uk: Прив'язка

en: Updated
uk: Оновлено

en: Comment
uk: Коментар

en: Filter
uk: Фільтр

en: Linear
uk: Лінійне

en: Phone
uk: Телефон

en: Mobile
uk: Мобільний

en: Duration
uk: Тривалість

en: Delay
uk: Затримка

en: Selector
uk: Вибір

en: Once
uk: Одноразово

en: Duplicate
uk: Продублювати

en: Animation
uk: Анімація

en: Rebuild
uk: Перебудувати

en: Local
uk: Локаль

en: Offset
uk: Зміщення

en: Slide down
uk: Вислизати вниз

en: - Any -
uk: - Усі -

en: Top center
uk: У центрі зверху

en: Bottom center
uk: У центрі знизу

en: Mirror
uk: Дзеркало

en: Easing
uk: Ослаблення

en: All pages except those listed
uk: Всі сторінки, окрім перелічених

en: Only the listed pages
uk: Тільки перелічені сторінки

en: Center center
uk: У центрі посередині

en: Keyboard
uk: Клавіатура

en: Tablet
uk: Планшет

en: Ease
uk: Ослаблення

en: URL Visibility
uk: Видимість URL

en: Save and go to list
uk: Зберегти і перейти до списку
