API (2.0.0-rc15) - en to ro translation catalogue (97 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Submit
ro: Trimite

en: Item
ro: Produs

en: Development
ro: Dezvoltare

en: Type
ro: Tip

en: Closed
ro: Închis

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Comments
ro: Comentarii

en: Tags
ro: Etichete

en: Projects
ro: Proiecte

en: Project
ro: Proiect

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: Weight
ro: Greutate

en: Hierarchy
ro: Ierarhie

en: Required
ro: Necesar

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Preview
ro: Previzualizare

en: Default
ro: Implicit

en: Summary
ro: Sumar

en: Open
ro: Deschideți

en: View
ro: Afişează

en: 1 hour
ro: 1 oră

en: Preview comment
ro: Previzualizare comentariu

en: Files
ro: Fișiere

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Not found
ro: Nu s-a găsit

en: Url
ro: URL

en: Comment
ro: Comentariu

en: Signature
ro: Semnătura

en: File name
ro: Numele fișierului

en: Global settings
ro: Setări generale

en: 1 day
ro: 1 zi

en: Desc
ro: Descendent

en: Code
ro: Cod

en: Members
ro: Membri

en: Configuration
ro: Configurație

en: Display title
ro: Afișează titlul

en: List type
ro: Tip listă

en: Class
ro: Clasă

en: String
ro: Șir text

en: Anonymous
ro: Anonim

en: Optional
ro: Opţional

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Hidden
ro: Ascuns

en: Queued
ro: Pus în coada de așteptare

en: in
ro: în

en: Constants
ro: Constante

en: Topics
ro: Subiecte

en: Parameters
ro: Parametri

en: Changed
ro: Schimbat

en: Comment settings
ro: Opţiuni comentarii

en: Apply
ro: Aplică

en: 1 week
ro: 1 săptămână

en: Anonymous commenting
ro: Comentariu anonim

en: Anonymous posters may not enter their contact information
ro: Autorii anonimi nu-şi pot introduce datele de contact

en: Anonymous posters may leave their contact information
ro: Autorii anonimi îşi pot introduce datele de contact

en: Anonymous posters must leave their contact information
ro: Autorii anonimi trebuie să-şi introducă datele de contact

en: Classes
ro: Clase

en: Services
ro: Servicii

en: Offset
ro: Decalaj

en: About
ro: Despre

en: - Select -
ro: -Selectaţi-

en: Per page
ro: Per pagină

en: Comments per page
ro: Comentarii per pagină

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: - All -
ro: - Toate -

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Elements
ro: Elemente

en: Definitions
ro: Definiții

en: Operations links
ro: Legături de operare

en: Threading
ro: Grupare pe nivele

en: Show comment replies in a threaded list.
ro: Afişarea comentariilor într-o listă grupată pe nivele.

en: Show reply form on the same page as comments
ro: Afişare formular de răspuns pe aceeaşi pagină cu comentariile

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
ro: Utilizatorii cu permisiuni de "Postare comentarii" pot scrie comentarii.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
ro: Utilizatorii nu pot posta comentarii, dar comentariile deja existente vor fi afișate.

en: Comments are hidden from view.
ro: Comentariile sunt ascunse din afişare.

en: Exposed
ro: Expus

en: Interfaces
ro: Interfețe

en: Asc
ro: Ascendent

en: Wrapper class
ro: Clasa wrapper-ului

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
ro: Clasa furnizată pe wrapper, în afara listei.

en: List class
ro: Clasa listei

en: The class to provide on the list element itself.
ro: Clasa de furnizat pe elementul din listă în sine.

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total

en: Reference type
ro: Tipul referinței

en: Traits
ro: Trăsături
