API (2.0.0-rc2) - en to pl translation catalogue (114 entries)

en: Home
pl: Strona główna

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Submit
pl: Zachowaj

en: Item
pl: Element

en: Development
pl: Dla deweloperów

en: Type
pl: Typ

en: Closed
pl: Zamknięte

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Comments
pl: Komentarze

en: See
pl: Zobacz

en: Tags
pl: Tagi

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: project
pl: projekt

en: Projects
pl: Projekty

en: Project
pl: Projekt

en: File
pl: Plik

en: Edit
pl: Edytuj

en: Search
pl: Szukaj

en: Reset
pl: Resetuj

en: Weight
pl: Waga

en: Hierarchy
pl: Hierarchia

en: Required
pl: Wymagane

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Name
pl: Nazwa

en: Preview
pl: Podgląd

en: Default
pl: Domyślny

en: Summary
pl: Podsumowanie

en: Open
pl: Otwarte

en: View
pl: Widok

en: 1 hour
pl: 1 godzina

en: Preview comment
pl: Podgląd komentarza

en: Files
pl: Pliki

en: Created
pl: Utworzono

en: All
pl: Wszystko

en: Page
pl: Strona

en: Not found
pl: Nie znaleziono

en: Url
pl: URL

en: Comment
pl: Komentarz

en: Signature
pl: Podpis

en: File name
pl: Nazwa pliku

en: Global settings
pl: Ustawienia globalne

en: 1 day
pl: 1 dzień

en: Desc
pl: Malejąco

en: Code
pl: Kod

en: Members
pl: Członkowie

en: Configuration
pl: Konfiguracja

en: Display title
pl: Wyświetlana nazwa

en: List type
pl: Typ listy

en: Class
pl: Klasa

en: String
pl: Napis

en: Anonymous
pl: Anonim

en: Optional
pl: Opcjonalne

en: Sort by
pl: Sortuj po

en: Hidden
pl: Ukryty

en: Queued
pl: Zakolejkowane

en: in
pl: wśród

en: Topics
pl: Tematy

en: Parameters
pl: Parametry

en: Add project
pl: Dodaj projekt

en: See also
pl: Zobacz także

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Comment settings
pl: Ustawienia komentarzy

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Timeout
pl: Czas oczekiwania

en: 3 hours
pl: 3 godziny

en: 6 hours
pl: 6 godzin

en: Strings
pl: Napisy

en: Overrides
pl: Unieważnienia

en: 1 second
pl: 1 sekunda

en: 1 week
pl: 1 tydzień

en: Anonymous commenting
pl: Anonimowe komentowanie

en: Anonymous posters may not enter their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy nie mogą pozostawić danych kontaktowych

en: Anonymous posters may leave their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy mogą pozostawić dane kontaktowe

en: Anonymous posters must leave their contact information
pl: Anonimowi użytkownicy są zobowiązani pozostawić dane kontaktowe

en: Classes
pl: Klasy

en: Directories
pl: Katalogi

en: Services
pl: Serwisy

en: 12 hours
pl: 12 godzin

en: Show all
pl: Pokaż wszystko

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: About
pl: O stronie

en: - Select -
pl: - Wybierz -

en: Namespace
pl: Przestrzeń nazw

en: Per page
pl: Na stronę

en: Comments per page
pl: Komentarzy na stronę

en: Branches
pl: Gałęzie

en: Items per page
pl: Elementów na stronę

en: Placeholder
pl: Zaślepka

en: - All -
pl: - Wszystko -

en: « First
pl: « Pierwsza

en: Last »
pl: Ostatnia »

en: Show more
pl: Pokaż więcej

en: Elements
pl: Elementy

en: Definitions
pl: Definicje

en: API settings
pl: Ustawienia API

en: Operations links
pl: Odnośniki do czynności

en: Processed @current out of @total
pl: Przetworzono @current z @total

en: Drupal API
pl: API Drupala

en: Threading
pl: Wątki

en: Show comment replies in a threaded list.
pl: Pokazuj komentarze jako wątki.

en: Show reply form on the same page as comments
pl: Pokazuj formularz odpowiedzi na tej samej stronie co komentarze

en: Users with the "Post comments" permission can post comments.
pl: Tylko użytkownicy z uprawnieniami "Dodawanie komentarzy" mogą wysyłać komentarze.

en: Users cannot post comments, but existing comments will be displayed.
pl: Użytkownicy nie mogą zamieszczać komentarzy ale istniejące komentarze zostaną pokazane.

en: Comments are hidden from view.
pl: Komentarze są ukryte.

en: Exposed
pl: Udostępniony

en: Interfaces
pl: Interfejsy

en: Asc
pl: Rosnąco

en: Wrapper class
pl: Klasa elementu nadrzędnego

en: The class to provide on the wrapper, outside the list.
pl: Klasa zastosowana dla elementu nadrzędnego dla listy.

en: List class
pl: Klasa listy

en: The class to provide on the list element itself.
pl: Klasa dostarczona na elemencie listy.

en: Displaying @start - @end of @total
pl: Wyświetlanie @start - @end z @total

en: Reference type
pl: Typ wskazania
