API (2.0.0-rc6) - en to ml translation catalogue (27 entries)

en: Home
ml: പൂമുഖം

en: Title
ml: തലക്കെട്ട്

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Item
ml: ഇനം

en: Type
ml: തരം

en: Closed
ml: അടച്ചു

en: Disabled
ml: സജ്ജീകരിക്കാത്തത്

en: Comments
ml: അഭിപ്രായങ്ങൾ

en: See
ml: കാണുക

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Search
ml: തിരയൂ

en: Reset
ml: പുനഃക്രമീകരണം

en: Weight
ml: ഭാരം

en: Hierarchy
ml: ശ്രേണി

en: Required
ml: അത്യന്താപേക്ഷിതം

en: Settings
ml: ക്രമീകരണങ്ങള്‍

en: Name
ml: പേര്

en: Preview
ml: മുന്‍‌കാഴ്ച

en: Open
ml: തുറക്കുക

en: View
ml: കാഴ്ച്ച

en: Comment
ml: അഭിപ്രായം

en: Code
ml: കോഡ്

en: String
ml: സ്ട്രിങ്ങ്

en: Anonymous
ml: അഞ്ജാതന്‍

en: Services
ml: സര്‍വിസുകള്‍
