Apigee API Catalog (3.0.2) - en to id translation catalogue (23 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Description
id: Deskripsi

en: Search
id: Pencarian

en: Name
id: Nama

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Created
id: Dibuat

en: Page
id: Halaman

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Filter
id: Saring

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Changed
id: Berubah

en: Unpublished
id: Tidak dipublikasikan

en: Loading...
id: Memuat...

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Publishing status
id: Status penerbitan

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Published status
id: Status diterbitkan

en: Asc
id: Urutan turun
